Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Krasokorčuľovanie: Jagudin si musí odpočinúť 3 až 6 týždňov

TASR|Publikované 2. nov 2002 o 10:11

Quebec 2. novembra (TASR) - Ruská krasokorčuliarska hviezda Alexej Jagudin musí pre vážne zdravotné problémy s bokom na radu lekárov odpočívať tri až ...

Quebec 2. novembra (TASR) - Ruská krasokorčuliarska hviezda Alexej Jagudin musí pre vážne zdravotné problémy s bokom na radu lekárov odpočívať tri až šesť týždňov. Kariéra olympijského víťaza a štvornásobného majstra sveta ostáva naďalej ohrozená.

Podľa slov jeho trénerky Tatiany Tarasovovej lekári v New Yorku odporučili Jagudinovi prestávku až do ďalšieho posúdenia jeho zdravotného stavu. "Neviem, ako sa jeho stav bude ďalej vyvíjať. Po troch až šiestich týždňoch sa uvidí," povedala Tarasovová.

Jagudin musel pre bolesti boku minulý týždeň odstúpiť z prestížneho podujatia seriálu ISU Grand Prix Americká korčuľa (Skate America), kde po krátkom programe viedol. Vo štvrtok odhlásil svoju účasť aj z prebiehajúceho podujatia Kanadská korčuľa.

"Skutočne mám vážne obavy. No stále verím, že sa na ľad vrátim. Neviem si predstaviť, že budem nečinne stáť a pozerať sa na súťažiacich. Pre návrat urobím všetko," povedal Jagudin, ktorému zistili, že problémy s bokom sú v jeho prípade genetické.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.