Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Krasokorčuľovanie: ISU v Nemecku úspešne vyskúšala nový systém rozhodovania

TASR|Publikované 9. sep 2002 o 16:54

Ženeva 9. septembra (TASR) - Nový systém rozhodovania, ktorý po prvý raz uplatnila Medzinárodná krasokorčuliarska únia (ISU) na tradičnej Nebelhorn ...

Ženeva 9. septembra (TASR) - Nový systém rozhodovania, ktorý po prvý raz uplatnila Medzinárodná krasokorčuliarska únia (ISU) na tradičnej Nebelhorn Trophy v nemeckom Oberstdorfe, bol podľa jej predstaviteľov "vysoko úspešný". Po škandále na ZOH 2002 sa ISU všetkými spôsobmi snaží očistiť zdiskreditovaný krasokorčuliarsky šport.

Nový systém bol zameraný na "odstránenie vonkajších vplyvov na rozhodcov" a "test nového kumulatívneho systému bodovania". Jeho podstata spočíva v upravení pravidiel v počte a výbere rozhodcovských známok, keď sa počítačom náhodne vyberie dopredu stanovený počet známok z rozšíreného panelu rozhodcov. V oficiálnom vyhlásení ISU sa uvádza: "Test bol veľkým krokom dopredu v krátkom časovom období a historickým okamihom pre ISU. Mal i okamžitú kladnú odozvu u pretekárov, trénerov a funkcionárov. Zmeny sú posunom k transparentnosti a spravodlivosti."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.