Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Krasokorčuľovanie: Gailhaguet takisto poprel kontakt s Tochtachunovom

TASR|Publikované 2. aug 2002 o 13:22

Paríž 2. augusta (TASR) - Prezident francúzskej korčuliarskej federácie Didier Gailhaguet uviedol, že nikdy nebol v kontakte s ruským kriminálnikom ...

Paríž 2. augusta (TASR) - Prezident francúzskej korčuliarskej federácie Didier Gailhaguet uviedol, že nikdy nebol v kontakte s ruským kriminálnikom Alimžanom Tochtachunovom podozrivým zo snahy ovplyvniť výsledky súťaže tanečných párov a športových dvojíc na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorého v stredu zatkla talianska polícia.

"V mene Francúzskej korčuliarskej federácie i v mojom vlastnom vyhlasujem, že s pánom Tochtachunovom nie som v žiadnom vzťahu a že som s ním pred, počas ani po olympiáde v Salt Lake City nebol v kontakte," povedal Gailhaguet, ktorý na základe obvinení z manipulácie súťaže športových dvojíc na ZOH v Salt Lake City dostal trojročný zákaz výkonu funkcie. Gailhaguet však priznal, že federácia sa s Tochtachunovom stretla na jar 2000 v súvislosti s "finančnou podporou pre parížsky hokejový klub".

Žalobcovia tvrdia, že rodený Uzbek Tochtachunov sa snažil prinútiť pomocou úplatkov francúzsku rozhodkyňu Le Gougneovú, aby uprednostnila ruský pár Berežná, Sicharulidze na úkor Kanaďanov Saleovej s Pelletierom. Na oplátku sa údajne podujal, že zariadi, aby sa ruská rozhodkyňa priklonila v súťaži tanečných párov na stranu Francúzov Anissinovej s Peizeratom, ktorí napokon aj zvíťazili. Le Gougneovú, na ktorú údajne Gailhaguet vyvíjal nátlak, potrestali tiež trojročný zákaz činnosti.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.