Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Krasokorčuľovanie: Franczúzski rozhodcovia obvinili Gailhagueta z manipulácie

TASR|Publikované 19. apr 2002 o 11:10

Londýn 19. apríla (TASR) - Francúzski krasokorčuliarski rozhodcovia Alain Miquel a Francis Betsch v liste zaslanom Medzinárodnej korčuliarkskej únii ...

Londýn 19. apríla (TASR) - Francúzski krasokorčuliarski rozhodcovia Alain Miquel a Francis Betsch v liste zaslanom Medzinárodnej korčuliarkskej únii (ISU) obvinili prezidenta Francúzskej korčuliarskej federácie Didiera Gailhagueta, že ich priamo ovplyvňoval pri rozhodovaní.

Tieto obvienia len zvýšili tlak na Gailhagueta, ktorého v súčasnosti vyšetrujú v súvislosti so škandálom údajnej manipulácie rozhodcov na ZOH 2002 v Salt Lake City. "Som Francúz a žijem vo Francúzsku. Viete si predstaviť, aké ťažké je pre mňa obviniť vlastnú federáciu z podvodu," povedal Miquel. "Považujem to však za povinnosť voči ISU. Som veľmi nešťastný a smutný z toho, že sa takéto niečo udialo. Mojím rozhodnutím sa vystavujem možnému vylúčeniu z krasokorčuliarskeho športu. Ale musel som to urobiť pre dobro športu, nemôžem myslieť iba na svoju kariéru," dodal francúzsky rozhodca.

"Týmto chcem ukázať, že niečo podobné sa nestalo iba jednému rozhodcovi. Nechcem sa zúčastňovať na súťažiach, na ktorých dochádza k takýmto podvodom," povedal Betsch.

Ako jeden z prípadov manipulácie uviedol Betsch majstrovstvá Európy v roku 1994, kde bol riaditeľom francúzskeho tímu práve Gailhaguet. Ten mu vraj povedal, aby dal v rámci výmenného obchodu vysokú známku jednému nemeckému krasokorčuliarovi, ktorý by si tak zabezpečil postup na olympiádu. Na MS 1996 mu zase Gauilhaguet nariadil, aby nízko obodoval nemeckú krasokorčuliarku, pretože nemecká federácia porušila jednu z dohôd. Betsch údajne jeho slová ignoroval. Jeho kolega Miquel sa naopak netají tým, že na MS 1998 pod Gailhaguetovým vplyvom neadekvátne hodnotil športové dvojice Francúzska, Nemecka a Ruska.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.