Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Krasokorčuľovanie: Fanúšikovia protestovali proti novému systému rozhodovania

TASR|29. mar 2003 o 14:59

Washington 29. marca (TASR) - Fanúšikovia krasokorčuľovania protestovali v piatok vo Washingtone proti zavedeniu nového systému anonymného rozhodovania, ...

Washington 29. marca (TASR) - Fanúšikovia krasokorčuľovania protestovali v piatok vo Washingtone proti zavedeniu nového systému anonymného rozhodovania, ktorý má napraviť naštrbenú dôveryhodnosť rozhodcov i samotnej Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) po škandále na ZOH 2002 v Salt Lake City.

Viac ako 100 ľudí sa zhromaždilo pred budovou MCI Center, ktoré je dejiskom prebiehajúcich MS v krasokorčuľovaní. Niektorí z nich držali transparenty s nápismi "Medzinárodná tajná únia" a vykrikovali heslá ako "Žiadne tajné rozhodovanie!".

"Fanúšikovia sú už dlhý čas rozhorčení samovládou ISU. Poslednou kvapkou je spôsob, akým sa rozhodla zreformovať tento šport po škandále v Salt Lake City. Ak sa teraz niekto dopustí korupcie, môžete si byť istí, že sa to nedozvedia ani médiá, ani verejnosť, ani samotní krasokorčuliari," povedala jedna z organizátorov protestnej akcie Naomi Paissová.

Nový systém anonymného rozhodovania, ktorý je riadený viac-menej počítačmi, má podľa ISU zabrániť manipulovaniu s výsledkami a predísť tak podobným škandálom, aký sa stal na ZOH 2002.

Súvisiace články