Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

Krasokorčuľovanie: Ďurkovská - Mesároš absolvujú v Bratislave svoje druhé ME

TASR|4. okt 2001 o 00:00

Bratislava 10. januára (TASR) - V nominácii Slovenska na ME v krasokorčuľovaní v Bratislave (22. - 28. januára) je aj tanečný pár Zuzana Ďurkovská - Marián Mesároš (Slovan Ružinov Bratislava). Na šampionát sa pripravujú v domácom prostredí na štadióne O.

Nepelu pod vedením trénera Eduarda Samochina. O túto výhodu však prídu na budúci týždeň, kedy z dôvodu posledných rekonštrukčných úprav na štadióne bude mať reprezentácia sústredenie v Banskej Bystrici. Ďurkovská - Mesároš na svojich prvých ME pred rokom vo Viedni obsadili 20. miesto.

"Na budúci týždeň bude štadión zatvorený a potom už tu bude úplne iný ľad a iné podmienky. V Banskej Bystrici budeme mať poslednú príležitosť ešte niečo zlepšiť a dopracovať, čo sme ešte nestihli. V našej kategórii bude 29 párov, takže bude našou úlohou postúpiť do finále a aby umiestenie nebolo horšie, ako minulý rok. Dúfam, že príde viac ľudí, ako na iné preteky, kedy je divákov veľmi málo. Dúfame, že optimálne zajazdíme, čo sme schopní a potešíme nielen divákov, ale aj trénera," povedal M. Mesároš.

"Problémov je mnoho, napríklad málo ľadu. Sú problémy, ktoré nezávisia od trénera. Cieľom je dostať sa do finále. Čaká nás ešte štart na univerziáde v Poľsku vo februári a potom sa už budeme pripravovať na majstrovstvá sveta. Tam to bude ešte ťažšie," povedal E. Samochin.

"Vo voľnej jazde sme si nechali hudbu z minulého roku ale zmenili sme kostýmy aj dosť podstatnú časť choreografie, aby bol program dynamickejší a vyspelejší. Jazda je celkom zaujímavá a dúfam, že sa stretne s priaznivou odozvou aj u rozhodcov. V originálnom tanci je predpísaný len rytmus, my pôjdeme foxtrot a quickstep. Dôležité budú aj povinné tance, určené sú westminsterský valčík a silver samba. Záleží na nich veľmi, lebo otvárajú súťaž a hlavne v našej kategórii väčšie posuny v poradí po týchto dvoch častiach už nie sú možné," doplnil M. Mesároš.

Súvisiace články