Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Krasokorčuľovanie: Celá slovenská výprava v Záhrebe s postupovými ambíciami

TASR|6. nov 2001 o 12:34

Bratislava 6. novembra (TASR) - Na olympijskej kvalifikácii krasokorčuliarov, ktorá sa uskutoční od 7. - 11. novembra v chorvátskom Záhrebe v rámci 34. ročníka Zlatej piruety, sa pokúsi do Salt Lake City prebojovať kompletná slovenská výprava

.

V kategórii mužov sa pokúsi prebojovať medzi postupovú šesticu Róbert Kažimír. Medzi 29 prihlásenými účastníkmi, ktorí doplnia už kvalifikovanú dvadsaťštvorku, si slovenský reprezentant verí. "Do Záhrebu idem s postupovými ambíciami. Mám natrénované a verím si," povedal Kažimír.

V ženskej kategórii bude Slovensko reprezentovať Zuzana Babiaková, ktorá napokon musí olympijskú kvalifikáciu absolvovať. "S prípravou sme spokojní, formu sme načasovali dobre a nič iné ako postup neočakávame. Musím však priznať, že nervy pracujú," povedala Babiakovej trénerka Dana Lakatošová. V ženskej časti sa bude bojovať pravdepodobne o sedem postupových miest.

Posledným slovenským želiezkom v ohni budú súrodenci Beständigovci, ktorí sa predstavia v spoločnosti dvanástich športových dvojíc, pričom na ZOH postupuje prvých osem. "Sme dobre pripravení a máme na to, aby sme sa na olympiádu prebojovali. Dúfam, že to ani inak nedopadne," povedala Oľga Beständigová.

Súvisiace články