Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Krasokorčuľovanie: Bývalý olympijský víťaz Schwarz za kupliarstvo 18 mesiacov

TASR|Publikované 6. dec 2002 o 14:08

Viedeň 5. decembra (TASR) - Bývalý olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Rakúšan Wolfgang Schwarz dostal v piatok od viedenského súdu nepodmienečný trest ...

Viedeň 5. decembra (TASR) - Bývalý olympijský víťaz v krasokorčuľovaní Rakúšan Wolfgang Schwarz dostal v piatok od viedenského súdu nepodmienečný trest odňatia slobody na 18 mesiacov. Súd uznal Schwarza vinného z obchodu s "bielym mäsom".

Advokát odsúdeného má tri dni na podanie odvolania. Pôvodne hrozil 54-ročnému Schwarzovi až 10-ročný trst, pomohlo mu však čiastočné priznanie. Podľa obžaloby víťaz zo ZOH 1968 v Grenoble zvádzal dievčatá a ženy z východnej Európy pod falošnými sľubmi do Rakúska, kde ich predával do verejných domov. Schwarz sľuboval dievčatám lukratívne miesta v exkluzívnych podnikoch v západnej Európe, kde by pracovali ako čašníčky. Po príchode do Rakúska však všetky končili v nočných kluboch, alebo vo verejných domoch. Za každú z nich mal Schwarz zinkasovať 4000 dolárov a neskôr ako ich "pasák" zarábať ďalšie peniaze.

Schwarz pred súdom priznal, že ženy vybavil platnými dokumentami. "To, že dievčatá budú pracovať ako prostitútky, bolo jasné od začiatku. Ja som im len pomáhal. Pokúsil som sa urobiť akt dobrej vôle," povedal ďalej pred súdom. Obvinenia z "pasáctva" bývalý olympionik odmietol.

dw jp fi

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.