Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Krasokorčuľovanie: Belenyesiová lákadlom víkendovej Malej ceny SNP

TASR|Publikované 3. feb 2006 o 11:36

Banská Bystrica 3. februára (TASR) - Dvojnásobná majsterka Slovenska Jacqueline Belenyesiová bude počas víkendu najväčším lákadlom tradičného krasokorčuliarskeho ...

Banská Bystrica 3. februára (TASR) - Dvojnásobná majsterka Slovenska Jacqueline Belenyesiová bude počas víkendu najväčším lákadlom tradičného krasokorčuliarskeho podujatia v Banskej Bystrici - Malej ceny SNP. Dvadsaťročná zverenka trénerky Hany Töczikovej pod Urpínom pomýšľa na obhajobu vlaňajšieho prvenstva. V aktuálnej sezóne sa Belenyesiovej darí, na nedávných ME v Lyone obsadila v silnej konkurencii 23. miesto a právom bude na Malej cene SNP topfavoritkou na víťazstvo.

Organizátorom podujatia, ktoré sa koná pod záštitou primátora mesta Banská Bystrica Jána Králika, je miestny Krasokorčuliarsky klub ISKRA. Podľa slov riaditeľa pretekov Alfonza Končoka sa na banskobystrickom zimnom štadióne predstaví takmer 50 krasokorčuliarov. Súťaž žien bude mať ako jediná aj medzinárodné zastúpenie, predstaví sa v nej Slovinka Darja Škrljová.

"Na podujatie sa prihlásilo do 50 pretekárov, čo je oproti vlaňajšku pokles. Už tradične diváci nebudú môcť sledovať v akcii seniorov, ktorých každým rokom ubúda a Malá cena SNP nie je pre nich natoľko lukratívna, aby sa na nej zúčastnili. Preto, rovnako ako vlani, dostanú priestor talentovaní krasokorčuliari," povedal riaditeľ pretekov a predseda KK Iskra Banská Bystrica Alfonz Končok.

V sobotu od 14.00 h otvoria podujatie krátkym programom mladšie žiačky. Postupne sa na ľade predstavia aj staršie žiačky, juniorky, juniori a v úvodný deň vyvrcholia preteky vystúpením senioriek (od 19.15 h). V nedeľu pokračuje Malá cena SNP voľnými jazdami, po ktorých skončení sa budú udeľovať medaily.

Súvisiace články