Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorčuľovanie: Babiaková pred MS bojovala so zranením

TASR|12. mar 2001 o 09:46

Bratislava 12. marca (TASR) - Na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri (19. - 25. marca) bude zastupovať Slovensko aj Zuzana Babiaková (Iskra Banská Bystrica) pod vedením svojej trénerky Dany Lakatošovej. Babiaková minuloročnú sezónu vynechala pre narodenie

dieťaťa, ale úspešne sa vrátila na ľad na januárových ME v Bratislave, kde získala 13. miesto. Obhájila si tým umiestenia z rokov 1999 a 1998, kde bola rovnako 14. Jej doteraz najlepším umiestením na MS bola 21. priečka z roku 1998 v Minneapolise.

Prípravu na tohtoročný šampionát, ktorý pretekárkam do 24. miesta zaručí nomináciu na ZOH 2002 v Salt Lake City (druhou kvalifikáciou budú preteky v Záhrebe v novembri), jej bohužiaľ narušilo nepríjemné zranenie. "Pred tromi týždňami si natrhla sval na pravej nohe. Musela ju mať týždeň v dlahe. Teraz už korčuľuje, ale nemôžeme ísť na plnú záťaž. Absolvovala dôkladné liečenie, ešte dostáva punkcie a berie lieky. V nedeľu mala voľno, dúfam, že to ďalej pôjde dobre. Tento týždeň budeme mať štvordňové sústredenie s trojfázovou prípravou, jedno sme už absolvovali. Nemôžeme robiť všetko, takže kondička trochu chýba. Zuzana chce, keby povedala, že to nejde, nenútila by som ju. Máme ešte niekoľko dní, budeme ďalej doliečovať a trénovať," vyjadrila sa trénerka Dana Lakatošová.

Súvisiace články