Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Krasokorčuľovanie: Babiaková po krátkom programe 11. so šancou na ZOH 2002

TASR|9. nov 2001 o 21:52

Záhreb 9. novembra (TASR) - Na olympijskej kvalifikácii krasokorčuliarov v chorvátskom Záhrebe v rámci 34. ročníka Zlatej piruety, sa v piatok predstavila v krátkom programe slovenská reprezentantka Zuzana Babjaková a obsadila 11. miesto.

Postup na budúcoročné ZOH v americkom Salt Lake City si vybojuje prvých šesť pretekárok z krajín, ktoré ešte nemajú zaistenú miestenku na najväčší sviatok svetového športu. Slovenskú reprezentantku po krátkom programe delí od postupu jedno miesto.

"Zuzane krátky program nevyšiel celkom podľa predstáv. Hneď v úvode svojej jazdy nepríjemne narazila na mantinel a to ju trochu vyviedlo z miery, potom následne spadla pri trojitom lutzi. Stále má však reálnu šancu vybojovať si miestenku na budoročné ZOH a verím, že vo voľnej jazde vydá zo seba skutočne všetko," povedala Babiakovej trénerka Dana Lakatošová.

Výsledky:

ženy - krátky program: 1. Michelle Currieová (Kan.) 0.5, 2. Julia Lautova (Rak.) 1.0, 3. Stephanie Žang (Aust.) 1.5, 4. Alisa Dreiová (Fín.) 2.0, 5. Sabina Wojtalová (Poľ.) 2.5, ... 11. Zuzana Babjaková (SR) 5.5.

Súvisiace články