Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Krasokorčuľovanie: Babiaková a Beständigovci na ZOH 2002, Kažimír nie

TASR|11. nov 2001 o 11:04

Záhreb 11. novembra (TASR) - Na 34. ročníku mítingu Zlatá pirueta v chorvátskom Záhrebe si postup na februárovú zimnú olympiádu do Salt Lake City vybojovalo trio slovenských krasokorčuliarov - v súťaži žien Zuzana Babiaková a v súťaži športových dvojíc súrodenci Oľga a Jozef Beständigovci. Róbert Kažimír v súťaži mužov neuspel.

Zuzana Babiaková sa umiestnila na konečnom 7. mieste, keď svoju jedenástu priečku z krátkeho programu v sobotu podstatne vylepšila výsledkom z voľnej jazdy, v ktorej skončila šiesta.

Pre postup na ZOH by jej nakoniec stačila aj konečná deviata priečka, keďže v prvej šestici sa umiestnili pretekárky z krajín (USA, Kanady a Fínska), ktoré mali účasť v Salt Lake City už zabezpečenú.

Súrodenci Beständigovci skončili v súťaži športových dvojíc na olympijskej kvalifikácii v chorvátskom Záhrebe na 6. mieste, prvenstvo si v dvojiciach na 34. ročníku Zlatej piruety vybojoval francúzsky pár Sarah Abitbolová a Stephane Bernadis.

"S výkonom, ktorý sme predviedli na olympijskej kvalifikácii som nespokojný. V Záhrebe pred nami skončili i Taliani, ktorých sme na podujatí v Bratislave s prehľadom zdolali. Náš postup na ZOH mierne vyvažuje zlý pocit z predvedeného výkonu," povedal po pretekoch Jozef Beständig.

Z kvalifikácie postupuje na ZOH iba prvých päť párov. Slovenské duo však na zimnú olympiádu posunul fakt, že na treťom mieste skončili Kanaďania, ktorí už majú miestenku v Salt Lake istú.

Róbert Kažimír v súťaži mužov sa po nevydarenom krátkom programe vo voľnej jazde nerehabilitoval a na ZOH sa neprebojoval.

Po krátkom programe, ktorý Kažimírovi nevyšiel a musel na postup útočiť až z 13. miesta, mu nevyšla ani voľná jazda, v ktorej skončil 17. a celkovo obsadil 15. miesto. Účasť na ZOH 1998 v Nagane si nezopakuje, pretože do Salt Lake City postupovalo iba 6 pretekárov. "Som veľmi sklamaný, neviem si to vysvetliť, kde sa stala chyba. Na tréningoch aj na súťažiach pred Záhrebom som bol v priadku, všetko mi vychádzalo podľa predstáv. Na ZOH postúpili napríklad krasokorčuliari Švédska a Talianska, ktorí sa obvykle umiestňujú až za mnou. Som smutný, no v tomto roku ma čakajú ešte ME a MS," povedal Kažimír.

Konečné poradie:

športové dvojice:

1. Sarah Abitbolová, Stephane Bernadis (Fr.) 1,5, 2. Marina Kautzová, Norman Jeschke (Nem.) 3,0, 3. Chantal Portierová, Ian Moram (Kan.) 4,5....6. OĽGA a JOZEF BESTÄNDIGOVCI (SR) 9,0.

ženy: 1. Currieová 2,5, 2. Corwinová 4,0, 3. Lautová 4,0, 4. Dreiová 6,0, 5. Wojtalová 7,5, 6. Stephanie Zhangová (Austrália) 8,5, 7. BABIAKOVÁ 11,5

muži: Sergej Davidov (Bielorusko) 1,5, 2. Kevin Van der Perren (Belgicko) 3,0, 3. Vachtang Murvanidze (Gruzínsko) 5,0,..., 15. RÓBERT KAŽIMÍR (SR) 23,5.

br

Súvisiace články