Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Krasokorčuliarsky zväz nesúhlasí s rozhodnutím olympijskeho výboru

Nicole Rajičová. (Autor: TASR)
SITA|29. jan 2014 o 21:17

Olympijský zväz rozhodol, že pôvodnú nomináciu nie je možné dodatočne zmeniť.

BRATISLAVA. Exekutíva Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ) sa nestotožnila s rozhodnutím výkonného výboru Slovenského olympijského výboru (SOV) nominovať na zimné olympijské hry 2014 do ženskej súťaže krasokorčuliarok Nicole Rajičovú, ale berie ju na vedomie.

Vedenie SKrZ totiž odporučilo zmeniť výber a podľa jeho rozhodnutia mala v Soči reprezentovať Monika Simančíková.

O možnosti zmeniť nomináciu mali hovoriť dve členky výkonného výboru krasokorčuliarskeho zväzu s dvoma predstaviteľmi SOV, podľa ktorých bola výmena možná aj po schválení nominácie valným zhromaždením SOV.

To dalo mandát exekutíve olympijského orgánu, aby do tímu zaradil prípadne aj náhradníkov. Exekutíva SOV však rozhodla, že pôvodnú nomináciu nemôže z legislatívnych dôvodov meniť.

"Prekvapilo stanovisko SOV a odôvodnenie, že táto zmena nie je možná pre legislatívne prekážky. Škoda, že sa táto informácia nedostala k nám pred naším zasadnutím, boli by sme sa vyhli dojmu, že VV SKrZ nemá relevantné informácie. Je nám ľúto, že v médiách bola podaná nepravdivá informácia o tom, že SKrZ nekomunikoval so SOV a že SOV nebol informovaný o zmene nominácie. Rozhodnutie SOV, teda nomináciu Nicole Rajičovej na ZOH v Soči, berie SKrZ na vedomie, ale s rozhodnutím VV SOV sa nestotožňuje,“ píše sa v stanovisku výkonného výboru SKrZ.

Súvisiace články