Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorč.: Zo zlatej medaily sa tešili v piatok Taliani

TASR|24. mar 2001 o 12:16

Vancouver 24. marca (TASR) - Novými majstrami sveta v tanečných pároch sa stali v piatok večer na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri Taliani Barbara Fusarová-Poliová - Maurizio Margaglio a získali tak pre svoju krajinu prvú zlatú medailu zo svetového šampionátu. O ich prvenstve pred obhajcami titulu Francúzmi Marinou Anissinovou - Gwendalom Peizeratom rozhodla jury v najtesnejšom pomere 5:4. Tretie miesto si vybojovali Rusi Irina Lobačevová - Ilia Averbuch a tým sa v tejto disciplíne zopakovalo na medailových stupienkoch poradie z januárových ME v Bratislave.

Taliani zaujali netradičnou jazdou na hudbu z filmu Romeo a Júlia, Francúzi predviedli choreografiu na motívy z rockovej opery Beethovenova posledná noc. "Mali sme dobrú sezónu, vyhrali sme všetko. Toto víťazstvo potvrdilo náš európsky titul," vyjadril sa Margaglio. "Je to ako sen," dodala Fusarová-Poliová. "Sme spokojní s naším výkonom. Publikum ho prijalo," povedala Anissinová. "Bolo to naozaj naše najvydarenejšie predvedenie tohto programu v sezóne," doplnil svoju partnerku Peizerat.

Aj medzi tretím a štvrtým párom sa jury rozhodovala veľmi ťažko a nakoniec získali svoj prvý bronz z MS Lobačevová - Averbuch pred štvornásobnými bronzovými medailistami Kanaďanmi Shae-Lynn Bournovou - Victorom Kraatzom. Obhajcom bronzovej medaily z minulého roku Litovcom Margarite Drobiažkovej - Povilasovi Vanagasovi sa podarilo dosiahnuť vo Vancouveri iba 5. miesto. Ako sa to už tradične stáva u tanečných párov, poradie až na prvých 18 miestach po originálnych tancoch sa voľnými nezmenilo.

ho

Súvisiace články