Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorč.: V Salt Lake City o tituly majstrov štyroch kontinentov

TASR|6. feb 2001 o 20:42

Salt Lake City 6. februára (TASR) - V dejisku budúcoročných ZOH americkom Salt Lake City sa v noci zo stredy na štvrtok začnú súťaže krasokorčuliarskych majstrovstiev štyroch kontinentov (7. - 10. februára), ktoré sú pre zámorských pretekárov náhradou za

ME. Toto podujatie sa tohto roku uskutoční iba po tretí raz a štartovať na ňom bude 110 pretekárov z 13 krajín - 26 mužov, 32 žien, 11 športových dvojíc a 15 tanečných párov. Na porovnanie na ME 2001 v Bratislave nastúpili pred dvoma týždňami 162 reprezentanti z 33 krajín.

Najsilnejšie výpravy vyslali do Salt Lake opäť USA, Kanada a Čína, ktoré si pred rokom v japonskej Osake rozdelili všetky medaily. Účasť však neprihlásili úradujúca majsterka sveta Američanka Michelle Kwanová, čerstvý majster USA Timothy Goebel a obhajcu titulu, trojnásobný majster sveta a strieborný z minuloročných MS v Nice a dvoch olympiád Kanaďan Elvis Stojko, prenasledovaný od začiatku sezóny zraneniami. Najväčšie šance na medaily majú u jednotlivcov okrem Američanov - majstra sveta z roku 1996 Todda Eldredgea, Matthewa Savoia, bronzového z minuloročných MS v Nice Michaela Weissa, obhajkyne titulu Angely Nikodinovoveja Jennifer Kirkovej aj obhajcovia striebra a bronzu Číňania Li Chengjiang a Zhan Min, Kanaďania Emanuel Sandhu, Jayson Denommee a obhajkyňa bronzu Annie Bellemarová, majsterka štyroch kontinentov z roku 1999 Uzbečka Tatiana Malininová a Japonka Fumie Suguriová.

V športových dvojiciach sa predstavia druhí z minuloročných MS Číňania Sue Šen - Hongbo Čao, obhajcovia titulu Kanaďania Jamie Salová - David Pelletier a Kristy a Kris Wirtzovci a Američania Kyoko Inová - John Zimmerman. Medzi tanečnými pármi majú najväčšie šance na zlaté medaily Kanaďania Shae-Lynn Bournová - Vicor Kraatz a ich najväčší súperi z USA, minuloroční majstri štyroch kontinentov Naomi Langová - Peter Tchernyshev.

Súvisiace články