Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorč.: Slucká v krátkom programe predbehla Američanky

TASR|24. mar 2001 o 10:33

Vancouver 24. marca (TASR) - V súboji Rusko - USA o medaily v kategórii žien na MS v krasokročuľovaní vo Vancouveri si v piatkových krátkych programoch najlepšie počínala štvornásobná majsterka Európy Ruska Irina Slucká, ktorá si vybojovala pred sobotňajšími voľnými jazdami vedenie pred americkým triom Michelle Kwanová, Angela Nikodinovová a Sarah Hughesová. Za nimi zaostal zvyšok ruského tímu Viktoria Volčkovová a majsterka sveta z roku 1999 Maria Butyrská.

Slucká si je vedomá, že na zisk svojho prvého titulu majsterky sveta bude musieť zdolať obhajkyňou titulu Kwanovú aj v poslednej časti súťaže: "Urobila som, čo som si predsavzala. Dnes to bol iba tréning pred zajtrajškom. Bolo to dôležité, ale vyhrá ten, kto vyhrá zajtra," povedala po pretekoch. Na prvé miesto dalo Sluckú sedem z deviatich rozhodcov. "Bola som trochu nervózna ale podarilo sa mi zmeniť stres na pozitívnu energiu," povedala Kwanová, ktorá odjazdila všetkých osem predpísaných prvkov a zaujala svojimi piruetami.

Prvých osem pretekárok jazdilo prakticky bez chyby, čo rozhodcom spôsobilo zjavné ťažkosti. Kwanová napríklad dostala od jury dve prvé, štyri druhé a tri tretie miesta, Butyrská okrem dvoch druhých a dvoch siedmych tri štvrté a dve šieste. "Bola som strašne nervózna. Bolo veľmi dôležité zajazdiť dnes čiato. Počas celej jazdy sa mi triasli kolená," povedala Butyrská.

ho

Súvisiace články