Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Krasokorč.: S vystúpeniami Slovákov vo Vancouveri aj spokojnosť, aj sklamanie

TASR|27. mar 2001 o 14:43

Vancouver 27. marca (TASR) - Nad ránom v utorok SELČ sa vydala na dlhú cestu domov z MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri aj slovenská výprava. Priebeh šampionátu a účasť slovenských reprezentantov zhodnotila pred odchodom z dejiska vedúca výpravy Daniela Ozorovská:

"Majstrovstvá sveta boli bezchybne pripravené, až na menšie problémy s papiermi - výsledkami, žrebovaniami, ktoré sme niekedy dostali neskôr. Všetko bolo veľmi odborne pripravené, excelentne fungovala aj doprava. Priestory majú na športoviskách na takej úrovni, na ktorú sa my môžeme pozerať iba so závisťou. Čo sa týka slovenských reprezentantov, u tanečného páru sme čakali skôr na šťastie a na chybu niekoho iného. Vzhľadom na rozdelenie kvalifikačných skupín - silnejšiu, v ktorej boli aj Ďurkovská - Mesároš a slabšiu - nemali šancu na postup. U športovej dvojice sme čakali lepší výsledok, Baständigovci mali zo všetkých našich najväčšie šance na dobré umiestenie. Nestalo sa, sme z toho sklamaní. Babiaková sa možno uspokojila s tým, že postúpila do finále a preto nezajazdila vo voľnej tak, ako vie. Nemôžeme byť s tým spokojní. Keby bola išla najlepšie, mohla preskočiť aj päť pretekárok a aj kvalifikáciu na olympiádu by si určite vybojovala. Spokojnosť je na strane celej výpravy s Kažimírom, ktorý ohromne pokročil. Zajazdil veľmi dobre, nemáme sa za čo hanbiť, aj keď skončil 28. Prispela k tomu aj tá štartová jednička v krátkych programoch".

Šancu bojovať o postup na olympiádu budú mať slovenskí reprezentanti ešte na druhých kvalifikačných pretekoch, ktoré budú v novembri v Záhrebe. Na nich si rozdelia zvyšné miestenky krajiny, ktoré vo Vancouveri v konkrétnej kategórii žiadnu nezískali.

Umiestenia slovenských reprezentantov v sezóne 2000/2001: Róbert Kažimír MS 2001 28. (ME 2001 10.), Zuzana Babiaková 24. (13.), športová dvojica Oľga a Jozef Beständigovci 22. (7.), tanečný pár Zuzana Ďurkovská - Marián Mesároš 34. (24.).

ho sr

Súvisiace články