Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorč.: Prvú zlatú na ME v Bratislave získali Berežná - Šicharulidze

TASR|25. jan 2001 o 16:34

Bratislava 25. januára (TASR) - Na ME 2001 v krasokorčuľovaní v Bratislave sa v stredu večer po prvý raz odovzdávali medaily - v súťaži športových dvojíc. Po perfektnom výkone hodnom dvojnásobných majstrov sveta (1998 a 1999), ktorý im vyniesol aj prvú na

jvyššiu známku 6,0 tohto šampionátu, si svoje druhé európske zlato v kariáre vybojovali Rusi Jelena Berežná - Anton Šicharulidze. V ich jazde sa vyskytla iba jedna chyba partnerky pri doskoku trojitého sólového toelupu, keď sa dotkla oboma rukami ľadu. Za ináč perfektne predvedenú jazdu s pôsobivou choreografiou sťaženou tým, že partner parodoval Charlieho Chaplina, dostali najvyššie známky večera v obidvoch hodnoteniach, za umelecký dojem 6,0 a osem ráz 5,9. Okrem silného výrazu takéto hodnotenia strieborní medailisti zo ZOH 1998 v Nagane dosahujú aj neobyčajnou súhrou a vyjazdenosťou partnerov.

Striebornú medailu si ako svoj vôbec prvý drahý kov z majstrovstiev Medzinárodne korčuliarskej únie (ISU) vybojoval ďalší ruský pár Tatiana Totmianinová - Maxim Marinin. Poskytli divákom rovnako pohľad najvyššie športové majstrovstvo v obtiažnosti prvkov a išli hladko vo vysokom tempe. Tretie miesto získali Francúzi Sarah Abitbolová - Stéphane Bernadis, ktorých jazda so zaujímavou choreografiou poskytla divákom aj vysoký estetický zážitok.

Vystúpenie na bratislavskom ZŠ O. Nepelu skončilo sklamaním pre minuloročných majstrov sveta a Európy Rusov Mariu Petrovovú - Alexeja Tichonova, ktorí si pozíciu neobhájili a skončili až štvrtí.

Obhajcovia striebra z ME 2000 vo Viedni Poliaci Dorota Zagorská - Mariusz Siudek odstúpili tesne pre voľnými jazdami pre zranenie.

V stredu večer mali dôvod na radosť aj slovenskí reprezentanti súriodenci Oľga a Jozef Beständigovci, ktorí dosiahli životný úspech 7. miestom a splnili si tým aj konkrétny cieľ pre tento šampionát skončiť v prvej desiatke. Jazdu na hudbu z filmu Piaty element v orientálnom štýle predviedli v tempe a s chuťou, aj keď sa nevyvarovali chýb, z ktorých najväčším bol pád partnerky pri odhodenom trojitom salchowe. "Absolvovali sme málo pretekov od začiatku sezóny pre zranenia, preto tie chybičky," povedala O. Beständigová. "Toto umiestenie je výsledkom tvrdej práce v letnej príprave. Veď ešte pred rokom sme sa trápili aj pri dvojitých skokoch," vyjadril svoju spokojnosť J. Beständig.

Súvisiace články