Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Krasokorč.: Najlepšie v kvalifikácii Kwanová a Slucká

TASR|22. mar 2001 o 12:46

Vancouver 22. marca (TASR) - Kým v poradí prvá kvalifikačná B-skupina žien na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri bola aj podľa predpokladou jednoznačnou záležitosťou obhajkyne sriebornej medaily a štvornásobnej majsterky Európy Rusky Iriny Sluckej, vzhľadom na obsadenie boli boje o najvyššie priečky v A-skupine napínavejšie. V nej sa stretli ďalšie dve najväčšie favoritky šampionátu, obhajkyňa titulu a trojnásobná majsterka sveta Američanka Michelle Kwanová (foto) a Ruska Maria Butyrská, majsterka sveta z roku 1999. Z nich bola so sebou spokojná iba Kwanová, Butyrská urobila viaceré chyby a skončila až na 4. mieste.

Kwanová mala sťaženú situáciu, keď sa jej pri rozjazdke poškodila korčuľa pri dopade z dvojitého axela, ale po náprave nezaváhala a presvedčila svojím predvedením choreografie Pieseň o čiernej labuti a zaradením siedmich trojitých skokov. "Chcela som niečo dokázať sama sebe. Čím viacej sa mi darí, tým viacej si verím," povedala Kwanová, za ktorou sa umiestili jej krajanky Sarah Hughesová a Angela Nikodinovová.

Slucká, ktorá vyhrala v tomto roku ME v Bratislave i finále GP v Tokiu, svojou jazdou s piatimi trojitými skokmi a Bielmannovej piruetou na choreografiu Don Quijote bez ťažkostí pedstihla bronzovú medailistku z Bratislavy, svoju krajanku Viktoriu Volčkovovú a Francúzku Vanessu Gusmeroliovú. "Tento rok som išla v ľahšej skupine. Je to spravodlivé, keď minulý rok som sa dostala do ťažšej," povedala Slucká.

ho

Súvisiace články