Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Krasokorč.: Kwanová 4. raz po sebe majsterkou USA, Weiss až 4. v poradí

TASR|22. jan 2001 o 06:10

Boston 21. januára (TASR) - Cez víkend sa v Bostone skončili majstrovstvá USA v krasokorčuľovaní, ktorých hrdinkou sa stala úradujúca majsterka sveta Michelle Kwanová, keď si vybojovala národný titul 4. raz po sebe. Sklamanie zažil bronzový (...)

Boston 21. januára (TASR) - Cez víkend sa v Bostone skončili majstrovstvá USA v krasokorčuľovaní, ktorých hrdinkou sa stala úradujúca majsterka sveta Michelle Kwanová, keď si vybojovala národný titul 4. raz po sebe. Sklamanie zažil bronzový z minuloročných MS v Nice Michael Weiss, známy ako skokanský fenomén, keď obsadil po pokazenej voľnej jazde až 4. miesto aj keď s rovnosťou bodov s tretím v poradí Matthewom Savoiom. V tejto nečakanej situácii nominovala Americká krasokorčuliarska asociácia (USFSA) bezprostredne po skončení šampionátu na MS vo Vancouveri zatiaľ iba nového majstra Timothyho Goebela a druhého Todda Eldredgea. USA má nárok na tri štartové miesta v kategórii mužov na svetovom šampionáte.

V súťaži športových dvojíc zvíťazili Kyoko Inová - John Zimmerman a medzi tanečnými pármi Naomi Langová - Peter Tchernyshev.

Konečné výsledky:

muži: 1. Timothy Goebel 2,5 b., 2. Todd Eldredge 3,0, 3. Matthew Savoie 5,5, 4. Michael Weiss 5,5

ženy:1. Michelle Kwanová 1,5, 2. Sarah Hughesová 3,0, 3. Angela Nikodinovová 4,5

športové dvojice: 1. Kyoko Inová - John Zimmerman 2,0, 2. Tiffany Scottová - Philip Dulebohn 3,5, 3. Danielle Hartsellová - Steve Hartsell 3,5

tanečné páry: 1. Naomi Langová - Peter Tchernyshev 2,0, 2. Tanith Belbinová - Benjamin Agosto 4,8, 3. Jessica Josephová - Brandon Forsyth 6,6

Súvisiace články