Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

Krasokorč.: Kažimír v tridsiatke, Beständigovci nepostúpili

TASR|20. mar 2001 o 10:21


Vancouver 20. marca (TASR) - Slovenský reprezentant Róbert Kažimír na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri v silnej a vyrovnanej konkurencii dosiahol 15. miesto v kvalifikačnej B-skupine, čím si zabezpečil postup do krátkych programov, v ktorých sa v utorok v noci zredukuje štartové pole z 30 na 24 pretekárov. Tí si zároveň vybojujú priamy postup na ZOH v Salt Lake City. Z tohto hľadiska celkove 29. miesto nepredstavuje pre neho výhodou, ale postup je dosiahnuteľný.

Za výkon v kvalifikačnej voľnej jazde ho pochválila aj vedúca výpravy Daniela Ozorovská: "Vyskákal veľmi dobre aj trojitého axela sólo aj v kombinácii. Celú jazdu išiel dobre. U mužov to bolo veľmi tvrdé, zajazdili všetci dobre, išlo najmä o umiestenie rozhodcov. Vyprávali sme sa s Robom pri večeri, má veľký elán, je pozitívne bojovne naladený. Verí, že mu to zajtra vyjde tak, že sa dostane do dvadsťštvorky".


Spokojní neboli po svojom štarte v pondelok súrodenci Oľga a Jozef Beständigovci, pre ktorých 22. miesto aj v silnej konkurencii, aká sa zišla na tohtoročných MS, nie je zodpovedajúce ich schopnostiam. O postup do dvadsiatky na voľné jazdy v stredu ich obral najmä jednoduchý odhodený axel namiesto dvojitého. Rozhodcovia ich nakoniec dali aj napriek ináč dobrému výkonu a pôsobivom predvedení svojej jazdy na ľudové motívy až za niektoré z dvojíc, ktoré na tohtoročných ME v Bratislave bez ťažkostí predbehli. "Športovka sa dopustila niektorých chýb, takže dali rozhodcom do rúk tú kartu, ktorú mohli použiť. Išli v podstate pekne až na chybu pri špirále smrti a pri paralelnom toelupe, to by však až tak nevadilo, keby sa im vydaril ten axel. Je to škoda, lebo bolo málo atraktívnych párov. Konkurencia bola silná, čakalo sa na chyby ostatných. Na kvalifikáciu na olympiádu mali naozaj veľkú šancu, ale budú mať ešte jednu v novembri v Záhrebe," povedala D. Ozorovská.

ho go

Súvisiace články