Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Krasokorč.: Babiaková postúpila a je na najlepšej ceste získať miestenku na ZOH

TASR|24. mar 2001 o 09:27

Vancouver 24. marca (TASR) - Slovenská reprezentantka Zuzana Babiaková si dobrým výkonom v krátkom programe na MS v krasokorčuľovaní vo Vancouveri vybojovala priebežné 22. miesto a postúpila do finálovej dvadsaťštvorky. Tým už zaistila pre SR miestenku na ZOH 2002 v Salt Lake City, ktorú získavajú u jednotlivcov pretekári s konečným umiestením do 24. miesta. Defeinitívne ju získa po odjazdení voľnej jazdy v sobotu.

Šance na túto métu mali podľa teoretických predpokladov aj Róbert Kažimír a športová dvojica súrodenci Oľga a Jozef Baständigovci (tí v prípade minimálne 16. miesta) a keďže im športové šťastie neprialo, úspech ich reprezentančnej kolegyne o to viac potešil aj členov výpravy.

"Išla veľmi pekne. Spadla pri trojitom rittbergeri, ináč všetko urobila. Mala kombináciu trojitý lutz s dvojitým toulupom a perfektne urobené všetky piruety. S jej výkonom sme maximálne spokojní. Zajtra čakáme, že poskočí aspoň o štyri miesta. Pretekárky boli veľmi vyrovnané, od prvého až do posledného miesta. Ide ako prvá, trochu sa obávame, že ju to u rozhodcov poškodí, ako Kažimíra v krátkom programe. Ona ale tvrdí, že je to dobre - bude to mať rýchlejšie za sebou. Dnes pozval slovenskú výpravu honorárny konzul SR pán Stanislav Lišiak. Bolo to veľmi milé, povzbudilo nás to. Diváci sú tu chladnejší ako v Európe, málo reagujú na konkrétne výkony pretekárov. V hľadisku bolo veľa Slovákov, ale nebolo ich počuť, reagovali už ako Kanaďania. Zaujímavé je, že vysielania miestnej televízie sú prerušované aj počas jazdy pretekárov reklamami, vôbec sa to nedá pozerať," podelila sa s dojmami vedúca výpravy Daniela Ozorovská.

ho

Súvisiace články