Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Krásnohorské Podhradie inkasovalo v nastavenom čase

Sportnet|Publikované 3. okt 2006 o 22:00

Karol CSOBÁDI & Peter PODOLINSKÝŠtítnik/Krh. Podhradie/Plešivec - Trojica gemerských zástupcov odohrala ostatné kolo na pôde súperov. Piatoligové

Karol CSOBÁDI & Peter PODOLINSKÝ

Štítnik/Krh. Podhradie/Plešivec - Trojica gemerských zástupcov odohrala ostatné kolo na pôde súperov. Piatoligové Krh. Podhradie ako i štvrtoligový Štítnik K.T. utrpeli porážku a česť zachraňoval prekvapujúco nováčik Plešivec, ktorý si ako jediný pripísal cenný bod po remíze v Košickej Novej Vsi.

Veľké Kapušany - Štítnik K.T.

4:0 (1:0)

G: Fintor 2, Cserép, Topoľovský, ŽK: Varga - Fatľa, R: Kovaľ, D: 160

Štítnik K.T.: Dorkin - Zdechovan, Brdársky, Barna, Hadžega, Čižmár, Milko, Fatľa, Gajdoš, Figúr, Varga, striedali Valent, Žiga

Do polčasu bola hra vyrovnaná a domáci po polhodine hry vyťažili z jedinej vážnejšie šance vedúci gól. K lopte sa dostal Topoľovský a prízemnou strelou prekonal gólmana hostí. Po prestávke hostia vyrobili dve individuálne hrúbky v obrane, začo pykali ďalšími gólmi. Najprv Fintor preloboval Dorkina a neskôr umiestnenou strelou zvýšil Cserép. Desať minút pred koncom pečatil výsledok výborne hrajúci Fintor, keď z hranice šestnástky jeho tvrdá strela po štvrtýkrát rozvlnila sieť hosťujúcej brány. Štítničania počas celého zápasu nedokázali vážnejšie gólmana Repovského ohroziť a nevytvorili si takmer žiadnu šancu.

Margecany - Krh. Podhradie

5:0 (1:0)

G: Sokolský 2, Serbin, Mondry, Petrík, ŽK: Mondry - Deméň, Jurini, Harhovský, R: Lešková, D: 120

Krh. Podhradie: Almáši - Jurini, Kún, Erdöfalvi, Dostál, Harhovský, Lázár, Deméň, Bodnár, Piater, Klinko, striedali Bulík, Mázik, O. Vágner

Domáci si do polčasu vytvorili územnú prevahu, ale cez prehustenú obranu hostí sa do šancí dostávali veľmi ťažko. Desať minút pred polčasovým hvizdom sa konečne podarilo najlepšiemu strelcovi uplynulej sezóny Sokolskému streliť vedúci gól. Po otočke sa na dostrel dostali aj hostia, ale Dostál mieril nad a Klinkovu strelu gólman domácich Graban zneškodnil. Opäť udreli domáci a Serbin poistil vedenie. V závere zvýšil Mondry po rozohraní rohového kopu. V nastavenom čase pridal najprv Petrík štvrtý úspech a hneď z následnej rozohrávky upravil na konečných 5:0 Sokolský. Margecany po zaslúženom víťazstve zaujali post lídra a odsunuli tak Helcmanovce.

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Ilko Minčev, vedúci mužstva Štítnika K.T.: Vycestovali sme oslabení o dvoch kľúčových hráčov, bratov Gallovcov, ktorí boli vykartičkovaní. Po polhodine hry sa zranil pri hlavičkovom súboji Gajdoš a musel striedať. Zápas nám nevyšiel a podali sme doteraz najslabší výkon. Počas celého stretnutie domáci gólman nemusel vážnejšie zasahovať a naopak naše hrúbky v obrane útočníci trestali gólmi. Domáci neboli lepším mužstvom, ale bojovnosťou, dravosťou a nasadením nás porazili. Dúfam, že tento neúspech čo najskôr upadne do zabudnutia a pripravíme sa dôsledne na nastávajúce derby.

Ladislav Deméň, tréner Krh. Podhradia: Doplatili sme na nedisciplinovanosť, keď pred záverom prvého polčasu už hráči prestali plniť predzápasové pokyny. Po druhom góle sme otvorili hru, ale šance ostali nevyužité. V závere už moji zverenci odišli aj kondične, a tak si domáci v nastavenom čase skóre ešte vylepšili.

Košická Nová Ves - Plešivec

1:1 (1:0)

G: Polakovič - V. Kováč, ŽK: 0 - R. Lipták, R: Hrinda, D: 200

Plešivec: Skokan - Gallo, M. Kubík, A. Kováč, Szaniszló, V. Kováč, Horváth, Szöllös, Macko, R. Lipták, Pulen, striedali M. Lipták, Volčko, Drenko

Domáci začali opatrne a hostia, ktorí hrali cez svojho dirigenta Szöllösa, im boli vyrovnaným súperom. Dokonca mali loptu častejšie na kopačkách o čom svedčí aj pomer rohov 2:5 v prospech Plešivca. Z vedenia sa však radovali domáci. Po chybe Galla, ktorý pri postrannej čiare zbytočne fauloval, domáci rýchlo rozohrali a nikým nekrytý Polakovič preloboval Skokana. Okrem gólu však domáci do polčasu výraznejšie príležitosti nemali. Hostia mohli vyrovnať po skrumáži, no Kováča zastavila trochu nepochopiteľne píšťalka rozhodcu. Neskôr po rohu Szöllösa Kováč z voleja prestrelil a ďalekonosnú strelu Pulena domáci brankár vyrazil. V druhom polčase pridali domáci na presnosti a Skokan mal tak viac práce. Keď nestíhal, pomohli mu Szaniszló či M. Kubík. Príležitosť na vyrovnanie sa naskytla R. Liptákovi, no zaváhal. V 60. min. bol vo vyloženej šanci faulovaný Kováč, no nič sa nedialo. Strela Szöllösa mierila nad. S pribúdajúcimi minútami zacítili hostia šancu na bod. Preskupili rady a dopredu sa vysunul Szaniszló, ktorý dominoval v hlavičkových súbojoch. Lob Drenka na Pulena zmaril domáci brankár. V týchto chvíľach domáci už len bránili. Minútu pred koncom prihral Szöllös Kubíkovi, ktorý presným lobom za obranu našiel V. Kováča. Ten prehlavičkoval domáceho gólmana a zabezpečil pre Plešivec dôležitý a zaslúžený bod.

Domáci Plešivčanov zrejme podcenili

Košická Nová Ves vybojovala v predchádzajúcom kole bod na horúcej pôde Krh. Podhradia a stále tak zostala bez porážky. V domácom zápase s Plešivcom sa teda očakávalo výrazné víťazstvo. Hovoril o tom aj miestny hlásateľ. Do zápasu sme išli s rešpektom, súper ešte neprehral, vlani ašpiroval na postup do IV. ligy a hlavne bol namaškrtený bodom z Podhradia. Zrejme nás podcenil, začal kapitán Plešivca Adrián Szaniszló. Hru Plešivčanov dirigoval Szöllös, ktorého hral evidentne bavila. Jeho parádičky potešili oči aj srdcia divákov. K nemu sa pridali aj ostatní, nechýbalo nasadenie a bojovnosť, pokračoval kapitán mužstva. Hráčom sa darilo v osobných súbojoch a hoci rozhodcovia neodpískali evidentnú penaltu pre hostí, A. Szaniszló je s ich výkonom spokojný. Ťažko vyzdvihnúť konkrétnych hráčov, ale snáď životný zápas odohral Viktor Kováč a už tradične sa zlepšujúci Szöllös, povedal A. Szaniszló a dodal, veríme, že v nastúpenom trende budeme pokračovať aj doma a pokúsime sa zdolať ťažkého súpera. Hra Margecian bude zrejme stáť na Serbinovi, na ktorého sa pripravíme. Tréner Šofranko nám pred zápasom prízvukoval, aby sme hrali s chuťou, odpadli taktické rady a zrejme to pomohlo. V sobotu by už mal nastúpiť aj Macho, čím sa vzrastie defenzívna sila Plešivčanov. Naše stretnutie s Margecanmi tak môže byť pekným predzápasom okresného derby medzi Štítnikom K.T. a Rožňavou, poznamenal na záver kapitán A. Szaniszló. (pp)