Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Krasnočková odchádza do Francúzska

Nová legionárka. Aliaksandra Tarasovová bola aj na tohtoročných ME v Lotyšsku. (Autor: www.fibaeurope.com)
Sportnet|Publikované 22. júl 2009 o 22:00

V basketbalovom klube BSS Košice budú mať bieloruskú reprezentantku. Aliaksandra Tarasovová by mala dvere kabíny prvýkrát otvoriť koncom budúceho týždňa. Príchodov bude viac.KOŠICE. V kádri BSS došlo k niekoľkým zmenám a k ďalším ešte príde, rokovania sa chýlia ku koncu.

Prvou lastovičkou v kolónke príchodov je Bieloruska Aliaksandra Tarasovová. V uplynulom ročníku hrávala v domácom klube BC Minsk 2006, ktorý skončil v národnej súťaži tretí, no účinkoval aj v Baltickej lige. V nej mala táto rozohrávačka priemer 10,5 bodu a 4,4 asistencie na zápas. Dostala sa aj do kádra reprezentácie svojej vlasti na tohtoročné majstrovstvá Európy, kde účinkovalo aj Slovensko. Vo vzájomnom stretnutí však ostala na lavičke. "Je to hráčka na oblúk, ročník narodenia 1988, vekovo teda zapadne do družstva. Na ďalších príchodoch sa pracuje, ale mená ešte nepoviem. V hľadáčiku máme ešte jednu cudzinku a dve Slovenky," prezradil generálny manažér BSS Štefan Kandráč.

S novou kapitánkou

V klube sa po uplynulej sezóne rozlúčili s oboma legionárkami, od Kanaďanky Aubryovej i Litovky Razmaiteovej čakali viac. V BSS skončila aj rozohrávačka Vacková, ktorá si hľadá nový angažmán. Určiť si budú musieť i novú kapitánku, pretože Dáša Krasnočková sa rozhodla odísť do druhej francúzskej ligy. "Pokračovať u nás budú všetky naše reprezentantky do 20 rokov. Do sezóny vstúpime s rovnakým rozpočtom, aký sme mali vlani, a s nezmenenými ambíciami, ktoré sa však v minulom ročníku naplniť nepodarilo." BSS skončil na štvrtom mieste a neobhájil tak bronzovú medailu.

Opäť v Stredoeurópskej lige

Košický klub pod vedením trénera Karnaya bude opäť okrem domácej extraligy účinkovať i v Stredoeurópskej lige. "Budeme sa snažiť, aby sme v budúcnosti mohli hrať aj inú medzinárodnú súťaž. V nadchádzajúcej sezóne to však nebude, na základe rozpočtu budeme pôsobiť v Streoeurópskej lige," potvrdil Kandráč. Mimochodom, táto súťaž by mala nabrať na kvalite, lebo by sa mala rozšíriť o maďarské i nemecké kluby.

Novinkou z kuchyne BSS je aj to, že už nespolupracujú s Aboviou, no mládežnícke tímy mať budú. Momentálne o spolupráci rokujú s troma inými košickými klubmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.