Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Krasnočková dúfa, že štvorka Cassovii neújde

Sportnet|Publikované 8. dec 2004 o 00:00

Košice - Basketbalistky CBK Cassovia Košice zvládli mimoriadne dôležitý duel protiu UMB Banská Bystrica a zvíťazili 54:47. Dôležitosť stretnutia

tkvela v tom, že v prípade prehry by sa už Košičanky mohli rozlúčiť s vidinou možnosti prebojovať sa do prvej štvorky pre nadstavbovú časť súťaže. Cassovia vyhrala a aj keď boj o štvorku bude ešte nesmierne ťažký, tak nateraz platí, že je stále v hre. A o to jej v sobotu išlo. Boje v druhej štvorke totiž budú naozaj nezáživné. Uvedomoval si to celý kolektív žlto-čiernych.

"Samozerejme. Na tento zápas me sa poctivo pripravovali, chceli sme ho vyhrať. Bol to možno náš zatiaľ najdôležitejší zápas v tejto sezóne. Išlo totiž o šancu hrať ešte o prvú štvorku. Sme teda rady, že sme duel zvládli," uviedla krídelníčka Cassovie Dáša Krasnočková.

Košičanky od začiatku pozvoľna brali osud stretnutia do vlastných rúk, no druhá štvrtina im vôbec nevyšla, a tak stratili šesťbodový náskok a pustili súperky poľahky do vedenia. V tých momentoch sa rátili k školáckym chybám, ktoré v ich hre už nie sú žiadnou výnimkou. "Neviem, čím to bolo. Začiatok bol naozaj dobrý, no potom sme príliš často siahali k faulom a inkasovali sme veľa z trestných hodov. Navyše, zle sme doskakovali i bránili. Prišiel na nás nejaký útlm." Našťastie, po zmene strán sa Košičanky spamätali a hneď od začiatku tretej štvrtiny opäť vzali opraty do vlastných rúk. Postarala sa o to predovšetkým Dáša Krasnočková. Tá v tretej štvrtine zaznamenala 10 zo svojich 20 bodov a bola v týchto dôležitých chvíľach najvýraznejšou postavou svojho tímu. Takto si to predstavuje aj tréner Matyáš, že Kraskončková ako hosťujúca hráčka z Delty bude jednou z ťahúňok tímu. V uplynulých dueloch však hráčky, ktoré majú byť streleckými líderkami, sklamali a to sa prejavovalo aj na výsledkoch. V útočnej činnosti sa tímu absolútne nedarilo, no Krasnočková verí, že v sobotu to zlomila. "Dúfam, že teraz to už bude lepšie. V šatni sme si povedali, že musíme začať najmä dobre v obrane a útok už azda konečne príde. Som rada, že nám to vyšlo, nahrali sme v tretej štvrtine nejaký náskok a v záverečnej desaťmińutovke si ho v podstate už len udržiavali. Súperky sme už nepustili do vedenia."

Košičanky sú teda v hre o štvorku, takže im vo zvyšných dueloch základnej časti neostáva nič iné, len bojovať. "Iste, je to tak. Budeme sa snažiť vyhrať najbližšie nad AGM a potom aj s Popradom. Dúfam, že nám prvá štorka neújde," dodala D. Krasnočková.

Bude to ťažký boj

Cassovia víťazstvom nad UMB zďaleka nemá vyjhrané. Naopak, bude to poriadne ťažký boj o prvú štorku. Do konca základnej časti ostávajú štyri kolá. Teoreticky sú ešte voľné dve miesta v prvej štorke, Delta ju už totiž má istú a chýbať by v nej nemal ani Ružomberok. Na zvyšné dve miestenky si brúsia zuby štyri tímy. Cassovia má momentálne bilanciu päť výhier, päť porážok, rovnakú má aj UMB Banská Bystrica, Košičanky však s ňou majú lepšie vzájomné zápasy, čo je rozhodujúce kritérium. UMB má po prehre v Košiciach naozaj už len čisto teoretickú šancu dostať sa do hornej štvorky. Poprad má šesť víťazstiev a štyri prehry, rovnako ako AGM. Pre dobrú orientáciu zaujímavého súboja o štvorku vám ponúkame prehľad doterajších vzájomných zápasov spomínanej štvorice i ich program vo zvyšných štyroch kolách základnej časti.

Doterajšie vzájomné zápasy: Poprad - UMB 46:50 a 77:59, UMB - Cassovia 43:41 a 47:54. AGM - Poprad 63:77, Cassovia - AGM 47:59, Poprad - Cassovia 69:48, AGM - UMB 63:61.

Zvyšný program: Cassovia: Lokomotíva (vonku), Delta (doma), AGM (v), Poprad (d). Poprad: Delta (v), AGM (d), Slovan (d), Cassovia (v). AGM: Slovan (v), Poprad (v), Cassovia (d), Ružomberok (v). UMB: Ružomberok (d), Slovan (v), Lokomotíva (v), Delta (d).