Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Krásňania si neobuli správne "strelky"

Sportnet|Publikované 24. mar 2009 o 23:00

V jesennej časti patrili k príjemným prekvapeniam v najvyššej regionálnej futbalovej súťaži hráči Krásnej, keď v úvode získali tucet bodov. Na

priaznivú bilanciu chceli nadviazať aj v odvete, keď v prvom kole hostili posledný celok Šaca-Brekov.

KRÁSNA. Ten sa počas zimnej prestávky boril s viacerými problémami, ktoré akoby hráčov Krásnej uspokojili a mysleli si, že víťazstvo im padne samo do lona. Aj tento duel ukázal, že sa neoplatí podceniť žiadneho súpera.

Zahodená penalta

Zrejme si hostitelia mysleli už v šatni, že vyhrajú vysokým rozdielom, avšak súperovi, ktorý nemal čo stratiť, sa nepodlomili kolená pri územnej prevahe a statočne odolávali. S nerozhodným výsledkom asi málokto počítal, preto nastalo v domácom tábore po skončení zápasu obrovské sklamanie. "Vypracovali sme si množstvo šancí, hádam aj na tri stretnutia, ale nebolo nám súdené streliť gól. V závere polčasu sme nepremenili ani pokutový kop, čo rovnako nepridalo chlapcom na pohode. Súper sa zameral na bránenie a prehusťoval priestor pred svojím pokutovým územím," hovorí jeden z dvojice trénerov Krásnej Marián Surgent st.

Čas bol veľkým nepriateľom

S pribúdajúcim časom narastalo napätie na strane domácich, ktorým nemožno uprieť snahu streliť vytúžený gól a zlomiť tak húževnatý odpor posledného celku tabuľky. "Nedokázali sme sa presadiť v útočnej fáze, aj keď sme si vypracovali šance. Vo finálnej časti chýbal potrebný pokoj na presnú koncovku. Neviem, čím sme si v tomto meraní síl pohnevali povestné šťastie, lebo s takým súperom, akým bola Šaca-Brekov, je doma povinné vyhrať. Ako sa blížil záver zápasu, tým bola naša strelecká nemohúcnosť výraznejšia. Každý z hráčov veľmi chcel, ale jednoducho to nešlo. Ako sa hovorí, ak by sme hrali aj do tmy, tak gól nedáme," smutne konštatoval M. Surgent.

Zbytočne nemrhali silami

Posledný celok treťoligového peletónu je zmierený s osudom, avšak ako prezradil pred odvetnou časťou tréner Štefan Vargovčík, ani v jednom stretnutí nechcú predať svoju kožu lacno. "Nemali sme veľké oči a hlavne sme sa snažili vykrývať našu polovicu ihriska. Vedeli sme, že po kondičnej stránke na tom nie sme najlepšie, preto sme sa snažili hrať čo najefektívnejšie na vlastnej polovici. V takomto zložení sme nastúpili po prvý raz a som rád, že si chlapci dali v kabíne povedať. Zbytočne sme nemrhali silami a dokázali sme ustáť viaceré šance domácich. V sezóne sme prvý raz neinkasovali gól. Nemali sme na to, aby sme aktívne napádali súpera a narúšali jeho kombinácie, skôr sme vyčkávali, nebol to z našej strany hviezdny výkon, ale na zloženie kádra i situácie, v akej sa nachádzame, sme odohrali solídny duel. Nastúpili sme s niektorými ostaršenými dorastencami a ich prístup bol pozitívny, ale na druhej strane je otázne, ako dlho im to vydrží," prezradil spokojným hlasom lodivod Š. Vargovčík..

Po prvý raz nedostali gól

V súťaži majú jednoznačne najslabšiu obranu, ktorá inkasovala 50 gólov a väčšina súperov si vo vzájomnom stretnutí vylepšila skóre. "Všetci v regióne nahlas hovoria o našich problémoch, že sme iba krôčik od vystúpenia zo súťaže. Predpokladám, že aj to zapracovalo v podvedomí hráčov súpera, ktorí si už v kabíne mysleli že vyhrávajú napríklad 5:0. Po zahodenej penalte sa na ich kopačky vkrádala nervozita a nedokázali sa presadiť. Podržal nás aj brankár a prekvapenie bolo na svete," hovorí tréner. Výkon jeho zverencov nebol oslnivý, veď počas prestávky toho veľa nenatrénovali, ale potešilo ho, že po prvý raz v sezóne si brankár udržal čisté konto. Bod pre mladý mančaft môže byť povzbudením do ďalších kôl, ktoré budú oveľa náročnejšie ako prvé.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.