Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Krásna ostáva naďalej treťoligová

(Autor: ilustračné archív)
Sportnet|Publikované 19. jún 2016 o 22:00

Pred týždňom sekt, cigary, eufória. Oslava radosti z víťazstva v 3. lige a s ním možný postup o level vyššie. Dnes realita – opäť tretia liga.

Pred čosi týždňom sekt, cigary, eufória. Oslava radosti z víťazstva v 3.lige a s ním možný postup o level vyššie. Dnes realita – opäť tretia liga.

KOŠICE. Do takejto sínusoidy sa dostali futbalisti Krásnej po tom, čo dosiahli historický úspech – triumf v najvyššej regionálnej súťaži.

Už v návrate k poslednému duelu proti Trebišovu sme avizovali nezodpovedané otázniky v očiach prvého muža klubu Jána Pizúra.

A tak sa zrejme iba naplnili jeho obavy, že korektné účinkovanie o poschodie vyššie si vyžaduje lepšie finančné zabezpečenie i celé zázemie, na ktoré v tejto situácii ním vedený klub nemá.

Chceli sme si tieto fakty overiť priamo u neho, ale nakoniec nám muselo postačiť i vyjadrenie trénera tímu.

„Žiaľ, je to realita. Slovenský futbal sa nachádza možno i pred kolapsom. Ekonomické problémy sprevádzajú väčšinu klubov, nie sme v tom sami. Stačí si uvedomiť, ako vyzeral posledný ročník druhej ligy. Nechceli sme sa dostať do situácie, aby sme sa i my porúčali v rozbehnutej súťaži a narušili jej regulárnosť, preto sme sa rozhodli zísť z kratšej cesty. Možno sme trochu sklamali fanúšikov, trochu viac i samotných hráčov, ktorí sa celý rok usilovali o čo najlepšie výkony. Ale v kabíne sme si to vysvetlili a mám pocit, že to chlapci pochopili. Snáď to pochopí i športová verejnosť. Naďalej sa budeme snažiť robiť radosť priaznivcom futbalu v našom stánku a spríjemňovať im nedeľňajšie dopoludnia. Lebo futbal má prinášať pozitívne emócie a nie trápenie. Ukázalo sa, že i v tretej lige sa dá hrať kvalitný futbal a my v tom chceme pokračovať,“ povedal Tomáš Danko.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.