Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Kráľovský Chlmec sa pripravuje bez posíl

Milan Gutič. Hrajúci lodivod Slavoja. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 19. feb 2014 o 00:00

V kádri sú prevažne vlastní odchovanci, pribudli iba traja dorastenci. Mužstvo má za sebou sústredenie v Maďarsku.KRÁĽOVSKÝ CHLMEC. Už vyše mesiaca sú v plnom prúde prípravy na jarnú časť futbalisti TJ Slavoj Kráľovský Chlmec, ktorí zimujú v tabuľke piatej ligy Juh na trinástej priečke.

V kádri sa veľké zmeny neudiali, aj v odvete by mali hájiť farby klubu z juhu Zemplína prevažne tí hráči, ktorí v ňom pôsobili aj v jeseni.

Hokejové výsledky

Príprava Slavoja prebieha prevažne v domácich podmienkach, mužstvo si iba na prelome januára a februára odskočilo na krátke sústredenie do maďarskej Gyulaházy.

„Strávili sme tam päť dní, so všetkým sme boli veľmi spokojní. Inak trénujeme doma v Chlmci, kde máme všetko, čo potrebujeme – umelú trávu, telocvičňu či terény na výbeh,“ prezradil na úvod hrajúci lodivod piatoligistu Milan Gutič, ktorý sa nemôže sťažovať ani na tréningovú dochádzku svojich zverencov, pretože v priemere má na tréningoch okolo trinásť hráčov z 18-členného kádra.

„Teraz kladieme na prípravu veľký dôraz, lebo vlani sme ju vôbec kvôli rôznym problémom neabsolvovali.“

Chlmčania zatiaľ odohrali dve prípravné stretnutia, prvé počas spomínaného sústredenia s domácou Gyulaházou, ďalšie s Čičarovcami.

Zaujímavé je, že obe sa skončili navlas rovnakými hokejovými výsledkami 5:5.

„V sobotu nás čaká na umelej tráve v Sátoraljaújhely súboj s Trebišovom. Do štartu súťaže sa ešte stretneme s Boršou, Čičarovcami a Cejkovom,“ uviedol M. Gutič.

Na odchode Bacskai

Len málo mužstiev zo zemplínskeho regiónu sa môže pochváliť takým vysokým počtom odchovancov v kádri aký má Slavoj. Drvivá väčšina chlapcov pochádza priamo z Kr. Chlmca alebo blízkeho okolia, „cudzím“ je iba Michal Berezňák. M. Gutič síce tiež pochádza zo Sobraniec, ale v tíme je už päť rokov.

„Klub chce stavať na vlastných odchovancoch. Ak má prísť hráč z iného celku, tak musí byť aspoň o triedu lepší,“ hovoril hrajúci tréner.

V jeseni pôsobili v mužstve aj Marcel Murgáč zo Sobraniec a Branislav Poľacký z Cejkova, ale momentálne sa s ním nepripravujú.

„Bol by som rád, ak by ostali, lebo sú to skúsení hráči, ktorí by nám určite v jari chýbali. V tíme nie je ani Peter Bacskai, ktorý trénuje vo Veľkom Horeši.“

Káder Slavoja rozšírili iba traja hráči z vlastného dorastu. „Ide o brankára Orosza, záložníka Szücsa a útočníka Kárásza, ktorí sa ukazujú v dobrom svetle a pravidelne chodia na tréningy,“ pochválil mladíkov.

Do štartu jarnej časti piatej ligy Juh zostáva ešte zhruba mesiac. „Máme ťažký úvod, hneď na úvod ideme do Kalše, následne máme Sobrance a dôležitý súboj v Rudňanoch. Chceme sa preto čo najlepšie pripraviť.“Súvisiace články