Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Kráľovná pódia útok na siedme zlato vynechá

Sportnet|Publikované 10. feb 2009 o 23:00

Ako sa dalo čakať, prvenstvo získala žena. Mala na to prednostné právo vzhľadom na to, čo dosiahla uplynulý rok. Aj preto víťazstvo v ankete

Slovenskej asociácie kulturistiky, fitnes a silového trojboja za rok 2008 vybojovala Jana Purdjaková. Stala sa absolútnou víťazkou v silnej konkurencii hlavne kolegov kulturistov. Pre túto 32-ročnú Popradčanku sa tak zavŕšilo ďalšie mimoriadne úspešné obdobie.

POPRAD. Vyhlásenie výsledkov sa konalo v Poprade, takže v domácom prostredí sa táto skvelá protagonistka pódia mohla tešiť z prestížneho ocenenia.

Skvelá kariéra

Vo svojej kariére dominovala pretekárka Dukly Banská Bystrica v rebríčku SAKFST už viackrát. "Tuším to bolo po štvrtý raz." Predtým sa jej ušli aj finančné odmeny, tentoraz sa musela "uspokojiť" s inými podarúnkami, ktoré ju však tiež potešili. "Napríklad víkendový pobyt v relaxačnom zariadení rozhodne využijem," usmiala sa vždy dobre naladená východniarka. To, že sa dostala najvyššie, je ocenením jej mimoriadneho výsledku. Nielenže vyhrala majstrovstvá sveta v Santa Susanne, ale dovedna ju už po šiesty raz dekorovali zlatom na MS. To sa ešte nikomu v histórii ženskej kulturistiky nepodarilo. Naša reprezentantka prvý raz získala triumf na vrcholnom podujatí v roku 2000, potom ho zopakovala v rokoch 2003, 2004, 2005, 2007 a 2008. Mimochodom, v počte titulov majsterky sveta zo Slovenska je pred ňou iba plavkyňa Martina Moravcová so siedmimi primátmi. "Aj som predpokladala, že v ankete by som mohla byť najvyššie, lebo chlapci - konkrétne Igor Kočiš - nedosiahli to, čo ja."

Upravili jej aj plat

Členka VŠC Dukla má vytvorené výborné podmienky. Zmluvu má na dobu neurčitú už dlhší čas (nastúpila sem pred ôsmimi rokmi). Na základe toho, že obhájila primát na šampionáte, jej upravili aj plat. "Už som na maxime, viac dostať ani nemôžem podľa tabuliek." Hoci v armádnom športe došlo k nejakým zmenám a redukciám, jej flek nie je ohrozený. Iba v prípade, že by nesiahala po vysokých métach, by sa mohla trošku obávať. "Na každú sezónu dávam plány a program. Aké podujatia absolvujem a aké umiestnenie budem atakovať. Na tento rok mám naplánované skončiť na európskom šampionáte do tretej priečky a rovnaké umiestnenie som si zahrnula aj na Svetových hrách." Takže MS vynecháva a nechá tak možnosť konkurentkám, aby sa tešili. Do Talianska by sa išla iba pozrieť ako diváčka. "Už som v diéte, lebo ma čakajú dva vrcholy. Síce je ďaleko do vystúpení, predsa chodím na zrazy a navyše nie je to tá najtvrdšia diéta." To, že "svet" vynechá, je dôsledkom toho, že štart na ME v Bratislave je nutnosť. Naposledy na "Európe" štartovala pred dvoma rokmi v pároch vedno s Havlíkom, ako jednotlivkyňa sa ukáže na európskom pódiu po ôsmich rokoch. Pokiaľ ide o Svetové hry, hotuje sa na ne na základe osobnej pozvánky ako jediná slovenská kulturistka druhý raz (premiéru zažila v roku 2001 v Akite, kde bola tretia). Tentoraz na Taiwane to bude mať lepšie z hľadiska utrafenia sa do hmotnostnej kategórie. "Takže mám bohatý program a verím, že to zvládnem," dodala J. Purdjaková s tým, že prípravu znáša v pohode a vraj po tridsiatke ide všetko ľahšie.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.