Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kráľom základnej časti bude košický tím

Sportnet|Publikované 26. jan 2016 o 23:00

Základná časť florbalovej extraligy sa pomaly blíži k svojmu vyvrcholeniu.

Košické tímy potvrdili svoju dominanciu aj v súbojoch proti súperom z východného Slovenska, keď po výhrach nad Prešovom a Sabinovom je jasné, že víťaz základnej časti bude jeden z dvojice ATU alebo Florko.

KOŠICE. Florbalisti vedúceho tímu tabuľky Florko Košice začali víkend presvedčivým víťazstvom nad Sabinovom a po divokej prestrelke triumfovali 15:7.

V nedeľňajšom kole to mali proti Prešovu o čosi náročnejšie, ale počas celého zápasu kontrolovali priebeh stretnutia a napokon sa tešili zo sedemnástej výhry v sezóne.

Vyťažili z dobrých úvodov

Výbornú formu potvrdil v oboch víkendových zápasoch obranca lídra tabuľky Jakub Konečný, ktorý sa strelecky presadil proti obom súperom.

Vďaka ďalším dvom výhram si Florko poistilo vedúcu pozíciu a o post kráľa základnej časti ho môže vo zvyšných troch kolách pripraviť už len mestský rival ATU.

„Zápasy so Sabinovom, obzvlášť v ich domácej hale bývali vždy náročné. Cieľom bolo zachytiť úvod a snažiť sa odskočiť na rozdiel niekoľkých gólov. Síce sme inkasovali prvý gól, vzápätí sme vyrovnali a po prvej tretine viedli 7:1 a potom sme už len kontrolovali priebeh zápasu,“ vrátil sa J. Konečný k výhre nad Sabinovom a na margo nedeľňajšieho stretnutia s Prešovom dodal.

„V domácom zápase s Prešovom sme vedeli, že to bude náročné, čo sa aj potvrdilo. Vyšiel nám úvod stretnutia a aj napriek viacerým vylúčeniam sme vyhrali prvú tretinu 4:0. Potom sme sa uspokojili s vedením, Prešov sa na nás dotiahol, ale v tretej tretine sme to už udržali.“

V extralige nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej sa predstaví líder na domácej pôde proti tímom z hlavného mesta Lidu a Hurikánu.

Rozhodne sa o víťazovi základnej časti už po týchto zápasoch, alebo až v priamom súboji v poslednom kole proti ATU?

„Oba zápasy budú náročné, ale veríme, že sa dobre pripravíme a zvládneme ich. Ťažko povedať, či sa rozhodne alebo nie, určite by však košickému derby dodalo o čosi viac náboja, keby sa v ňom priamo rozhodovalo o prvej priečke,“ poznamenal J.Konečný.

Najťažšími súpermi budú Švédi a Rusi

Jakub Konečný je jedným z dvojice hráčov Florka nominovaných na kvalifikáciu mužov na MS, ktorá vyplní prestávku v extralige. Svoju reprezentačnú formu potvrdil aj vo víkendových zápasoch a v priebehu celej sezóny patrí k oporám lídra tabuľky.

„Som rád, že som tímu pomohol aj svojimi bodmi. Stále sa snažím na sebe pracovať čo najviac. Popri práci to je zložitejšie, ale stále si nájdem čas, aby som absolvoval každý tréning. Okrem toho chodím aj do posilňovne a som rád, že sa to zúročilo v podobe reprezentačnej pozvánky,“ vyjadril radosť zo šance reprezentovať 25-ročný florbalista.

V kvalifikačnej skupine, z ktorej na šampionát priamo postúpia najlepší dvaja, budú najťažšími súpermi majstri sveta Švédi a rovnako nevyspytateľní Rusi.

Ambíciou Slovákov je využiť výhodu domáceho prostredia a vybojovať si miestenku na decembrový turnaj v Lotyšsku.

„Každý súper v kvalifikácii nás preverí z rôznych smerov, ale najťažšími protivníkmi budú určite Švédi a Rusi. Ja tam odchádzam s cieľom podať čo najlepší výkon a vybojovať s celým tímom postup na MS. Verím, že dostanem čo najviac priestoru a budem pre tím prínosom,“ vyjadril túžbu pred kvalifikáciou v Nitre reprezentačný obranca.

FAKTY

Výsledky extraligy: 18.kolo: Sabinov – FbO Florko KOŠICE 7:1, góly Košíc: Kešelák 4, Kopčák 3, J. Konečný 2, Krivda 2, Vašíček, J. Blaško, Vojna, D. Konečný. Prešov – ATU Košice 3:10, Pelegrín 2, Kerekeš, Szabó, Daru, Chudina, Navrátil, Pažák, Frenc, Kročko.

19. kolo: FbO Florko KOŠICE - Prešov 6:3, Kešelák 2, L. Blaško 2, Kátlovský, J. Konečný. ATU Košice - Sabinov 10:1, Pelegrín 3, Pažák 3, Hostinský, P. Dudovič, Kerekeš, Chudina.

Čelo tabuľky: 1. FBo Florko Košice 51 bodov, 2. ATU Košice 49, 3. ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 37, 4. ŠK 1. FBC Trenčín 35.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.