Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Králi okúsili chuť víťazstva aj vďaka Pálffymu s Višňovským

TASR|23. nov 2001 o 11:28

New York 23. septembra (TASR) - Zámorská NHL pokračovala tromi zápasmi a zo siedmich Slovákov sa bodovo presadili traja. Útočník Žigmund Pálffy gólom a obrancovia Ľubomír Višňovský so Zdenom Chárom asistenciami

.

Králi z Los Angeles zahrali päťminútovku v úvode záverečnej tretiny v Edmontone ozaj kráľovsky. Najskôr Žigmund Pálffy ukončil strelou zápästím Salove čisté konto trvajúce vyše 147 minút. V presilovej hre strelil slovenský kanonier svoj ôsmy tohtoročný gól a vyrovnal skóre, na čo nadviazal o necelé štyri minúty víťazným gólom opäť pri početnej prevahe Allison, po presnej prihrávke Ľubomíra Višňovského (4:1). Kings zvíťazili v posledných 13 zápasoch iba tretíkrát.

Najproduktívnejší hráč kanadského bodovania NHL hosťujúci Jarome Iginla zvýšil svoj náskok opäť o tri body, keď strelil 19. gól v sezóne a pridal dve asistencie, čím natiahol bodovú sériu na 15 zápasov. Za Ottawu, ktorá viedla už 4:2, si pripísal jednu asistenciu, Marián Hossa a ani útočník Calgary Ronald Petrovický sa nepresdaili. V kanadskom derby sa stretli dva tímy s najdlhšími sériami bez prehry - Ottawa zaznamenala 11. zápas a Calgary 10. stretnutie bez prehry (4:4).

Canadiens ukončili päťzápasovú sériu prehier na ľadoch súperov, k čomu im asistenciou pomola aj nová akvizícia z Dallasu Audette (2:5). Richard Zedník vyslal na Hniličku tri strely a rovnako to skúšal proti úspešnejšiemu Theodorovi Ľuboš Bartečko. Na nečinnosť sa pravidelne nemôže sťažovať brankár Thrashers Hnilička, ktorý v 12 z 15 zápasoch čelil viac ako 30 strelám.

EDMONTON - LOS ANGELES 2:4 (1:0, 0:0, 1:4)

Králi zahrali päťminútovku v úvode záverečnej tretiny ozaj kráľovski. Najskôr Žigmund Pálffy ukončil strelou zápästím Salove čisté konto trvajúce vyše 147 minút. V presilovej hre strelil slovenský kanonier svoj ôsmy tohtoročný gól a vyrovnal skóre, na čo nadviazal o necelé štyri minúty víťazným gólom opäť pri početnej prevahe Allison, po presnej prihrávke Ľubomíra Višňovského. Kings zvíťazili v posledných 13 zápasoch ioba tretíkrát.

Góly: 18. Staios (Brown, Carter), 53. Laraque (Murray, Pittis) - 44. PÁLFFY (Modrý, Allison), 48. Allison (VIŠŇOVSKÝ, Heinzel), 48. Johnson (Eloranta, Chartrand), 52. Chartrand (Eloranta, Johnson). Vylúčení: 6:4 na 2 min, Karalahti (LOS) na 5 min, Staios (EDM) na 5+10 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 17:24. Brankári: Salo - Storr. Rozhodcovia: Larue, Marouelli - 16.434 divákov.

OTTAWA - CALGARY 4:4 po predĺžení (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

Najproduktívnejší hráč kanadského bodovania NHL hosťujúci Jarome Iginla zvýšil svoj náskok opäť o tri body, keď strelil 19. gól v sezóne a pridal dve asistencie, čím natiahol bodovú sériu na 15 zápasov. Za domácich, ktorí viedli už 4:2, si pripísal jednu asistenciu, Marián Hossa a ani hosťujúci Ronald Petrovický sa nepresdaili. V kanadskom derby sa stretli dva tímy s dlhými sériami bez prehry - Ottawa zaznamenala 11. zápas a Calgary 10. stretnutie bez prehry.

Góly: 8. Havlát (Fisher, Rachůnek), 29. Phillips (Herperger), 42. Alfredsson (Arvedson, CHÁRA), 46. Phillips (Alfredsson, Rachůnek) - 6. Conroy (Morris, Iginla), 23. Niedermayer (Savard), 47. Conroy (McAmmond, Iginla), 50. Iginla (McAmmond, Conroy). Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:31. Brankári: Lalime - Turek. Rozhodcovia: Walkom, Zelkin - 16.839 divákov.

ATLANTA - MONTREAL 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Canadiens ukončili päťzápasovú sériu prehier na ľadoch súperov, k čomu im asistenciou pomola aj nová akvizícia z Dallasu Audette. Richard Zedník vyslal na Hniličku tri strely a rovnako to skúšal proti úspešnejšiemu Theodorovi Ľuboš Bartečko. Na nečinnosť sa pravidelne nemôže sťažovať brankár Thrashers Hnilička, ktorý v 12 z 15 zápasoch čelil viac ako 30 strelám.

Góly: 4. Tapper (Svartvadet, Domenichelli), 29. Heatley (Reirden, Hrkac) - 8. Perreault (Savage, Audette), 13. Savage (Brisebois, Perreault), 26. Dackell (Bulis, Brisebois), 51. Kilger (Poulin, Brisebois), 59. Savage (Dykhuis, Gilmour). Vylúčení: 5:3 na 2 min, Hordichuk (ATL), Quintal (MON) na 5 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 21:37. Brankári: Hnilička - Theodore. Rozhodcovia: Peel, Rooney - 11.739 divákov.