Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Krakovský okorenil návrat do základu víťazným gólom

Sportnet|Publikované 2. okt 2006 o 00:00

Košice - Po prvý raz nastúpil v tejto sezóne v základnej zostave MFK Peter Krakovský (na snímke). Defenzívny futbalista, ktorý šiestimi gólmi pomohol

v minulej sezóne Košiciam vybojovať postup do Corgoň ligy, odišiel spolu s brankárom Vojtaškom po skončení ročníka do Rimavskej Soboty. Absolvovali tam celú letnú prípravu, no podpis zmluvy sa odďaľoval a nakoniec sa ani neuskutočnil. Na poslednú chvíľu sa obaja hráči vrátili do Košíc a začínali odznova - od nuly. Krakovský sa pripojil iba k béčku. Zhodou okolností hneď v 1. kole nastúpil na trávnik v Rimavskej Sobote... Počas niekoľkých zápasov sa rozohral v rezerve a tréner Ján Kozák si ho opäť vytiahol do áčka. "Nie je to nič príjemné, keď celú prípravu odtiahnete v jednom tíme a potom sa dozviete, že s vami nerátajú a musíte sa vrátiť. Som však rád, že som sa vrátil," vyjadril sa P. Krakovský. Príležitosť dostával sporadicky ako striedajúci hráč, no proti Sencu nastúpil od začiatku. Pravda, vyžiadalo si to aj zranenie Školníka, ktorého natiahnutý sval vyradil na niekoľko dní. Spolu s Pavlom Majerníkom boli štítovými záložníkmi pred obrancami.

P. Krakovský však nezabúdal ani na ofenzívu a nakoniec svoj návrat do základnej zostavy MFK korunoval víťazným gólom. "Jano Lesniak zahral dobre štandardku na prvú žrď. Pred zápasom sme si povedali, že ja tam pôjdem ako prvý. Jano loptu perfektne kopal, ja som ju len tečoval, brankár nemal šancu. Išlo prakticky o nacvičenú akciu, ktoré trénujeme cez týždeň. Pred zápasom sa už len dohodneme, kto ide na ktorú žrď. Lopta išla na mňa a som rád, že som skóroval a dokázal ľuďom v MFK Košice, že patrím do tohto mužstva," vrátil sa ku gólovému momentu P. Krakovský, ktorý sa o nominácii do základu dozvedel v deň zápasu o 13. hodine, keď na predzápasovom sústredení v Košickej Belej mu to oznámili tréneri na taktickej príprave. Jeho gól bol veľmi dôležitý, lebo udal tón celému stretnutiu, ktoré diváka veľmi nemohlo uspokojiť. "Takéto stretnutia sa nehrajú na krásu. Bol to boj a veľmi ťažký duel. My sme ho potrebovali vyhrať a tomu sme všetko podriadili. Verím, že tento gól mi pomôže a budem len rád, keď budem môcť ďalej nastupovať v základnej zostave." Krakovský však nakoniec odohral 68. minút, keď ho vystriedal Cicman. Na jeho výkone bolo vidieť hlad po futbale v najvyššej súťaži. Až sa niekedy zdalo, akoby bol premotivovaný. Chodil nebojácne do osobných súbojov, šmýkal sa na zadku pri kĺzačkách. Ukázal, ako sa má bojovať o miesto v základnej zostave A-mužstva. Keďže uvidel i žltú kartu a hrozba druhej pri jeho nasadení bola celkom reálna, tréner Kozák sa rozhodol pre striedanie. "Bol som dosť motivovaný na tento zápas. Mal som veľkú chuť do hry, lebo som už dlho nehral žiadne stretnutie," dodal stredopoliar Košíc.

Súvisiace články