Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Krakovského nepremenená penalta rozhodujúcim momentom

Sportnet|Publikované 23. okt 2005 o 22:00

Michalovce - Keď v 36. minúte fúkol hlavný rozhodca Jozef Ďuriš do píšťalky po kontakte domáceho obrancu Leška s útočníkom hostí Jurčom do píšťalky,

v hľadiska to len tak zahučalo. Priam tragicky rozhodujúci arbiter iba prilial olej do rozbúreného michalovského ohňa, no zároveň nechal celú ťarchu zodpovednosti na dvoch mužov - košického obrancu Krakovského a michalovského brankára Norberta Belána. Kým exekútor MFK mal za sebou v tejto sezóne už päť premenených penált, ochranca svätyne ŠK Zemplín mal zatiaľ v týchto situáciách smolu. Karta sa však obrátila, Krakovský mieril presne tam, kam si vybral kút Belán a prekvapenie bolo na svete.

"Nechcem sa k tomu momentu veľmi vyjadrovať, kopol som to zle, brankár si vybral správny smer. Loptu navyše vyrazil hneď pred seba, takže tam znemožnil aj prípadnú dorážku. Súhlasím, že to bol jeden z kľúčových momentov zápasu, ale do konca zápasu ostávala ešte fúra času, takže to mohlo dopadnúť všelijako," vyjadril sa k inkriminovanému momentu 25-ročný odchovanec košického futbalu, pričom bolo jasné, že o nepremenenom pokutovom kope sa mu bude ešte hádam aj snívať.

Oveľa zhovorčivejší bol gólman Michaloviec Norbert Belán. Kým vlani inkasoval ešte od Ličartoviec v dvoch zápasoch sedem gólov, včera si zachoval čisté konto. Hoci sa naňho až na pár okamihov nemusel nadrieť, úsmev mu na tvári nechýbal. "Je pravda, že som si dnes veľmi nezachytal. Chlapci predo mnou Košičanov do vážnejších šancí nepustili, a tak predovšetkým im patrí za výborný výkon obrovská vďaka," úprimne konštatoval kapitán domáceho mužstva. Za rozhodujúci moment zápasu aj on považoval situáciu z 36. minúty. Vtedy po súboji Leška s Jurčom ukázal rozhodca Ďuriš na biely bod a nasledovala toľko spomínaná penalta... "Je mi jasné, že sa bude teraz táto situácia rozoberať ešte poriadne dlho. Ja sa na ten moment pozerám tak, že keď rozhodca posúdil stret hráčov ako faul nášho, tak to asi tak bolo, i keď zo strany arbitra to bolo veľmi prísne. A či som sa na Krakovského nejako špeciálne pripravoval? Nie, nemyslím. Riskol som pravú stranu, on to presne tam kopol a bolo po paráde. Každý brankár vie, že keď vystihne stranu, jeho šance na úspech sa zvyšujú. Mne sa to podarilo, strela nebola ani prudká a tak som ju zneškodnil. Súhlasím, že to dalo zápasu iný nádych, ale hlavne, že sme vyhrali," dodal Norbert Belán.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.