Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Krakov by chcel s mladým trénerom do osmičky

Sportnet|Publikované 2. nov 2005 o 00:00

Dnešný euroligový súper K Cero I.C.P. Košice poľská Wisla Can-Pack Krakov ostala vlani pri svojej premiére v tejto súťaži v osemfinále na štíte

ruského Dinama Moskva, keď v základnej skupine päť zápasov vyhrala a sedem prehrala. Pri pohľade na internetovú stránku klubu sme sa dozvedeli, že v tomto ročníku si trúfa na posun vyššie.

"Chceli by sme preniknúť do najlepšej osmičky európskych klubov, ale bude to veľmi ťažké. Cieľom je ísť ďalej zo skupiny z čo najvyššieho miesta," uviedol manažér Wisly Piotr Suligostowski. To však netušil, že smelé plány naruší hneď prvé stretnutie, keď Krakov doma prehral s Neapolom 59:68. Prípadná porážka od Košíc by Poľky ešte viac vzdialila od vlastných predstáv o vývoji v skupine. Po prehre s talianskym súperom tréner tímu Elmedin Omanič hromžil. "Ťažko vyhrať zápas s 19 stratenými loptami," povedal Omanič, ktorý pochválil len dve legionárky Srbku Jelenu Skerovičovú a Američanku Annu De Forgeovú. Naopak, ďalšiu americkú posilu, strelecky disponovanú pivotku Karu Braxtonovú, ktorá prišla pred sezónou z Detroitu, si vzal na mušku. "Je to dobrá hráčka, ale musíme zmeniť niektoré jej návyky a mentalitu. De Forgeová trénovala vo WNBA 1,5 až 2 hodiny denne, kým Braxtonová len 45 minút a je prekvapená, že tu musí pracovať viac. Nie je ešte aklimatizovaná a nepáči sa jej veľa trénovať. Hrať dobre iba 10 minút však nestačí," dodal pre oficiálnu stránku klubu Omanič. Mimochodom, tento tréner z Bosny a Hercegoviny prišiel pred sezónou zo Željezničiaru Sarajevo a má len 37 rokov.

Po súboji s Neapolom sa družstvo Wisly posilnilo o skúsenú Liljanu Latinovičovú, jednu z najlepších rozohrávačiek z Bosny a Hercegoviny, ktorá doposiaľ pôsobila v Izraeli. Nastúpila už v novom drese na jeden zápas v lige, kde za 12 minút nedala ani bod a zaznamenala 4 asistencie. Jednotkou na rozohrávačskom poste však ostáva opora Jelena Skerovičová. Ako však ukázal zápas s Neapolom, v Eurolige ťažko môže utiahnuť celých 40 minút jediná rozohrávačka, a preto sa v Krakove rozhodli doplniť tento post. Za najväčšiu hviezdu Wisly momentálne platí americká krídelníčka De Forgeová z Phoenixu, ktorá Neapolu nasúkala 24 bodov, z toho šesť trojok. Klub sa opiera predovšetkým o legionárky, okrem Američaniek De Forgeovej, Brexonovej a hráčok z bývalej Juhoslávie Skerovičovou a Perovanovičovou nastúpila v základnej zostave v prvom euroligovom vystúpení jediná Poľka Krawiecová.

V lige zatiaľ vlaňajší vicemajster krajiny (vo finále prehral s Gdyniou) v piatich zápasoch ani raz nezaváhal a vedie tabuľku. Jeleniu Goru napríklad Wisla rozprášila 85:30, naposledy vysoko zdolala aj Brzeg 77:43, pričom v tomto zápase bola najlepšou strelkyňou takmer dvojmetrová Braxtonová. Ostáva veriť, že táto večne usmievavá Američanka a jej spoluhráčky (mimochodom, jednou z nich je dokonca aj rodáčka z Mongolska Natalia Trafimovová, ktorá má však bieloruskú národnosť) po dnešnom stretnutí dôvod na úsmev na tvári mať nebudú.

Káder Krakova: Braxtonová (USA), De Forgeová (USA), Skerovičová (SČH), Perovanovičová (SČH), Krawiecová, Radwanová, Kenigová, Kressová (BLR), Czepiecová, Gburczyková, Trafimovová (BLR), LATINOVIČOVÁ (B/H).

Foto: www.wislacanpack.pl

Súvisiace články