Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Krajčíkovci sa presadili na Postás Cupe v Maďarsku

Môžete si vyskúšať orientačný beh. (Autor: Slovenský skauting)
Sportnet|Publikované 18. apr 2018 o 22:00

Pri Kecskeméte sa uskutočnil 30. ročník pretekov v orientačnom behu.

KOŠICE. Pri obci Sazabadszállás neďaleko mesta Kecskemét sa uskutočnil 30. ročník tradičných dvojdňových pretekov v orientačnom behu s názvom Postás Cup, ktorých sa zúčastnilo aj 25 členov klubu OB Akademik Technická univerzita (ATU) Košice.

Trate boli postavené v členitom teréne s hustým porastom a povrchom z pieskových dún.

Zo slovenských pretekárov najväčší úspech dosiahol Michal Krajčík (ATU), ktorý v hlavnej mužskej kategórii M21-A v konkurencii 32 pretekárov zo Švédska, Srbska, Rumunska a hlavne Maďarska po víťazstve v prvej etape a druhom mieste v druhej dosiahol v súčte časov z oboch etáp celkové prvenstvo za 131:54 min., pred Maďarmi Bakóm a Miaveczom.

V ženskej kategórii W21-A sa presadila jeho manželka Kristína Krajčíková (ATU), keď obsadila celkové tretie miesto za víťaznou Maďarkou Virág Weiler a Barborou Pijákovou (Sokol Pezinok).

Vo veteránskych kategóriách z pretekárov ATU celkové prvenstvo zaznamenala Eva Mušinská v kategórii W50-A a Jozef Pollák skončil celkove tretí, pričom vyhral prvú etapu. Z mládežníkov ATU sa najviac darilo Ľuboslave Weissovej, keď po 2. mieste v 1. etape napokon skončila celkove štvrtá.

V nižších výkonnostných kategóriách Tomáš Drenčák (ATU) skončil celkove druhý v kategórii M21BR a Pavol Kiss (ATU) obsadil tretie miesto v kategórii M21-C.

Vedúci výpravy Jozef Pollák na margo účasti členov ATU povedal: „Vzhľadom na to, že naši pretekári nie sú zvyknutí pretekať v takom hustom vegetačnom poraste, niektorým, najmä mladším pretekárom robil problémy. Skúsení pretekári sa s terénom väčšinou vysporiadali lepšie. Účasť na tomto podujatí považujem za dobrú školu najmä pre mládežníkov, ktorí potrebujú rozvíjať svoju výkonnosť v rôznych typoch terénov.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.