Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Krajčíková skončila druhá na orientačnej trojdňovke

Sportnet|Publikované 23. júl 2015 o 22:00

Na 39. ročníku tradičných medzinárodných trojdňových pretekov v orientačnom behu Grand Prix Slovakia, ktoré zorganizoval Klub OB Hadveo B. Bystrica, nechýbali ani východniari. Účasť Košičanov bola okyptená o 15 členov Akademik Technická univerzita Košic

LADOMERSKÁ VIESKA. e, ktorí zápolia na päťdňových pretekoch v orientačnom behu Oringen v Švédsku.

Celkove 333 pretekárov z desiatich krajín súťažilo za extrémne teplého počasia v blízkom okolí Žiaru nad Hronom. Prvá etapa sa konala pri obci Hliník n/H v lesnom šprinte v členitom teréne s hustým porastom v okolí miestnej kalvárie. Druhá etapa na dlhých tratiach a tretia na stredných tratiach boli situované pri obci Ladomerská Vieska v orientačne náročnom teréne s hustým porastom a veľkým množstvom bažín a rýh.

Víťazom Maďar Bakó

V mužskej elitnej kategórii v súčte troch etáp zvíťazil Maďar Áron Bakó pred Ondrejom Pijákom (Kobra Bratislava). Jeden z favoritov Michal Krajčík (ATU Košice) pred blížiacimi sa MS v Škótsku neštartoval v 2. etape na dlhej trati, pričom v prvej etape skončil tretí a v tretej obsadil druhé miesto. Z východniarov všetky tri etapy v elite absolvoval veterán Mikuláš Novota (ATU Košice), ktorý skončil celkove siedmy.

V ženskej kategórii celkové prvenstvo dosiahla Marta Wartiaková (Farmaceut Bratislava). Druhú priečku obsadila Kristína Krajčíková (ATU Košice) a tretia skončila Barbora Pijáková (Sokol Pezinok).

V ďalších mládežníckych a veteránskych kategóriách si z východniarov v celkovom poradí miesta na stupňoch víťazov vybojovali: W-18A: 2. Andrea Papugová K3: Lukáš Kliment, M-10: 1. Maroš Dudra (obaja Sokol Kysak), M-12A: 1. Lukáš Novota (ATU Košice), M-18A: 2. Stanislav Franko ml., M21-B: 2. Ján Kvaka(obaja Sokol Kysak), M35-A: 2. Martin Bednárik (Čingov Spišská Nová Ves), 3. Milan Dudra, M40-A: 3. Igor Porubčan (obaja Sokol Kysak), M60-A: 3. Anton Onder, M65-A: 1. Igor Roháč (obaja ATU Košice).