Krajčík získal nočný titul s tesným náskokom

Ženské medailistky. Zľava Krajčíková, Šmelíková a Slámová. (Autor: Anton Onder)
Sportnet|Publikované 8. sep 2016 o 22:00

Pretekári z košického klubu získali až šesť titulov.

KOŠICE. Kluby orientačného behu Ekonóm a Hadveo z Banskej Bystrice usporiadali v sobotu majstrovstvá Slovenska v nočnom orientačnom behu na Skalke pri Kremnici s nulovým štartom o 20.30 hod.

V jedenástich majstrovských kategóriách dominovali pretekári KOB Akademik Technická univerzita Košice, keď získali až šesť titulov.

V kategórii mužov na 6,8 km trati s 27 kontrolami vo vyrovnanom súboji si majstrovský titul vybojoval Michal Krajčík (ATU Košice) za 61:41 min. s náskokom len 9 sekúnd pred Mariánom Dávidíkom (Kobra Bratislava).

Tretí skončil Pavol Bukovác so stratou 4:13 min. na víťaza.

V ženskej kategórii na 5,5 km trati s 19 KS zvíťazila Hana Šmelíková (obaja TJ Farmaceut Bratislava) za 91:50 min. pred Kristínou Krajčíkovou za 98:18 min. a bronzovú medailu získala Jana Slámová (obe ATU Košice).

V dorasteneckých a veteránskych kategóriách si medailové pozície vybojovali: W-16: 2. Ľuboslava Weissová, 3. Michaela Velgosová, M-16: 2. Lukáš Novota, W-20: 1. Dominika Kalenská, 2. Antónia Šofranková, M-20: 1. Dušan Sláma, M35-: 2. Zdenko Roháč, M45-: 1. Jozef Pollák,...3. Mikuláš Novota, M50-: 1. Csaba Takács, 2. Peter Sláma, M55-: 3. Ján Kuchta, M60-: 1. István Vincze,...3. Anton Onder (všetci ATU Košice).