Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Krajčík na svetovom šampionáte do finále Middle

Sportnet|Publikované 17. júl 2012 o 22:00

Po pretekoch v šprinte a na dlhej trati pokračovali v švajčiarskom Lausanne majstrovstvá sveta v orientačnom behu kvalifikáciou na strednej trati tzv. Middle.

KOŠICE. Zo slovenského tria sa do finále prebojoval iba Michal Krajčík (Akademik Technická univerzita Košice), keď v kvalifikačnej skupine C skončil deviaty so stratou 2:30 min. na víťazného Nóra Kaasa. Do finále postupovalo prvých 15 pretekárov, takže 18. Pavol Bukovác (Farmaceut BA) a 20. Marián Dávidík (Kobra BA) do finále nepostúpili.
Na dlhej trati si z našich najlepšie počínal Marián Dávidík (Kobra BA), ktorého od postupu delilo len 13 sekúnd. Jediná štartujúca Slovenka Katarína Labašová (ATU Košice) skončila v kvalifikácii šprintu osemnásta a na dlhej trati obsadila 21. miesto.
Uvádzame umiestenia Slovákov v kvalifikáciách v úvodných dvoch disciplínach: Orientačný šprint: 20. P. Bukovác (Farmaceut BA), 23. Štefan Ringer (ATU Košice). Dlhá trať -Long: 16. M. Dávidík (Kobra BA), 29. Š. Ringer (ATU Košice).