Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Krajčík i veterán Pollák triumfovali pri Szegede

Sportnet|Publikované 4. apr 2013 o 22:00

Neďaleko Szegedu v Maďarsku sa uskutočnili preteky v orientačnom behu s názvom Maccabi cup 2013.

Neďaleko Szegedu v Maďarsku sa uskutočnili preteky v orientačnom behu s názvom Maccabi cup 2013, na ktorých si veľmi úspešne počínala skupina ôsmich pretekárov KOB Akademik TU Košice. Počas troch dní absolvovali štyri preteky v pieskových terénoch.

SZEGED. V hlavných dvojetapových pretekoch elitnej kategórie mužov celkové prvenstvo v medzinárodnej konkurencii 22 štartujúcich dosiahol Michal Krajčík (ATU Košice).

V 1. etape na 7 km trati s 25 kontrolami započítavanej aj do svetového rankingu skončil tretí a v druhej etape dlhej 14,4 km s 31 KS zvíťazil. Druhý skončil Rakúšan Markus Plohn so stratou 1:52 min. a tretí skončil Maďar Zoltán Dénes. Tomáš Mušinský skončil piaty a Rastislav Oľhava (obaja ATU) šiesty.

V ženskej elite celkove vyhrala Ildikó Szerencsi s náskokom 6:17 min. pred Janou Macinskou a siedma skončila Ivana Ďurčová (obe ATU).

V kategórii mužov od 45 rokov dominoval Jozef Pollák, ktorý bol prvý v oboch etapách. U veteránov od 55 rokov druhý skončil Ján Kuchta (obaja ATU). 16-ročný dorastenec Martin Šmelík skončil tretí v 2. etape v kategórii M-18.

V nočných pretekoch u mužov druhé miesto obsadil Michal Krajčík a v ďalších kategóriách prvenstvá dosiahli: M21-B: T. Mušinský, M45-: J. Pollák, M55-: J. Kuchta a W21-E: J. Macinská (všetci ATU Košice).

Okrem uvedených pretekov pretekári ATU Košice absolvovali aj súťaž dvojčlenných štafiet.