Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Krajč sa chystá naplno bodovať

Sportnet|Publikované 15. nov 2003 o 00:00

Prešov To najlepšie nakoniec... Želajú si všetci priaznivci prešovského športu medzi sedmičkami, upriamujúc svoju pozornosť na zajtrajší zápas 11.,

posledného jesenného kola prvej ligy hádzanárov medzi juniormi ŠK Farmakol Tatran a ZHK Prešov/Levoča (od 10.30 hod).

"Po stredajšej interligovej prehre s Novými Zámkami nie je v hale na Baštovej ulici práve najlepšia nálada, my by sme ju chceli o čosi vylepšiť," zastrája sa tréner domácich Peter Krajč. Tomu by dozaista znovu prišli vhod posily z A mužstva, aj keď na druhej strane priznáva: "Poniektorí chlapci sa mi vidia unavení, akoby nepociťovali radosť z hry a hádzanej už mali plné zuby". A čo hovorí kormidelník ŠK Farmakol na zajtrajšieho súpera? "O jeho kvalitách nepochybujem. Hostia disponujú skúsenými jednotlivcami, čo aj dokážu v zápasoch využiť. Defenzívnu činnosť majú výborne prepracovanú, so súpermi sa v nej nemaznajú, sú tvrdí a nepríjemní. Ťažia z rýchlych protiútokov krídelníkov Dobroviča a Kavuliča. Nastúpia síce bez potrestaného Servátku, no myslím si, že v prestížnom derby budú bojovať aj za neho. Ja by som zasa už mal mať k dispozícii zdravé juniorské jadro, čiže aj s Durillom a Damitšom. Stretnutie ideme jednoznačne vyhrať, akékoľvek iné rozuzlenie budem považovať za neúspech," dodal P. Krajč.

Ani v tábore ZHK Prešov/Levoča, momentálne druhého celku tabuľky, nenecháva nedeľňajšie derby nikoho ľahostajným. Všetci sa naň tešia a veria, že v hale na Baštovej ulici uhrajú dobrý výsledok. "S výnimkou Servátku mám k dispozícii kompletný káder. V prvom rade chceme odohrať dobrý zápas, posledné naše duely naznačovali, že forma je celkom slušná. Predpokladám zaujímavú hádzanú, lebo obaja súperi majú v kádri kvalitných hráčov a teším sa na početnú divácku návštevu, kde budú mať svoje zastúpenie oba fanúšikovské tábory," predpovedal tréner ZHK Ľubomír Rešovský. "V tomto stretnutí zrejme nebude hrať až takú veľkú úlohu domáce prostredie, napokon, všetci moji zverenci vyrastali v hale na Baštovej a dôverne ju poznajú. Skôr to bude momentálna forma a schopnosť koncentrácie. Nuž, a akí by sme to boli športovci, keby sme si stavali iný cieľ ako víťazný?"

Súvisiace články