Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Kračúnovciam chýbajú peniaze, nastúpia?

Neistota. Tréner Kračúnoviec Jaroslav Mitaľ (úplne vpravo ešte ako hráč v drese Giraltoviec) tiež čaká na verdikt zodpovedných. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 23. júl 2013 o 22:00

Po sezóne sa zdalo, že všetko je zažehnané a kríza pominula.

Vlani v 9. kole piatoligoví futbalisti Kračúnoviec doma prehrali hladko s Kľušovom (1:4), pričom k dispozícii boli len desiati hráči (ďalší sedeli na tribúne ako diváci). Tím bol na dne tabuľky s pár bodmi na konte a nikto by naň nevsadil ani deravý groš, že sa udrží v skupine Sever. Klub, čo desiatky rokov nikdy neopustil minimálne túto súťaž (pred časom hral aj vyššie), bol na tom zle, preto opraty o čosi neskôr zobralo do rúk nové vedenie. Tomu sa podarilo postupne kolektív vedený novoangažovaným trénerom Jaroslavom Mitaľom (bývalý hráč Giraltoviec) vyburcovať k parádnej stíhacej jazde, na jar patril medzi najúspešnejších a vyšplhal sa na konečné 11. miesto. V jeseni si poradil dokonca aj s celkovým lídrom z Plavnice.

KRAČÚNOVCE. Po sezóne sa zdalo, že všetko je zažehnané a kríza pominula.

Chcú prostriedky na chod futbalu

Začiatkom tohto týždňa sa nám však ozval predseda OFK Tatran Ján Mihok.

„Príprava je v plnom prúde, poruke je 18-19 chlapcov, zväčša našich odchovancov, akurát nás mrzel zrušený turnaj. Nevieme, čo bude ďalej, lebo sú nedotiahnuté staré záležitosti s hráčmi a trénerom. Komunikácia so starostom nie je na dostatočnej úrovni. Odvtedy, ako sme sa ujali funkcií v klube, sme chod futbalu financovali z vlastných zdrojov a keďže nedošlo k dohode so starostom, tak neviem, či budeme môcť nastúpiť do nového ročníka. Pokiaľ sa nenájde požadované riešenie, odstúpi hlavný sponzor aj ďalší predstavitelia či tréner.“

Ide teda – ako inak – o peniaze. Tie neboli vyplatené podľa dohodnutých pravidiel a prísľubov. Chýbajú totiž prostriedky.

„Obec nám neposlala na účet tie eurá, ku ktorým sa zaviazala. Bol predsa schválený rozpočet.“

Tieto problémy sa vyskytli už na začiatku uplynulého ročníka, aj preto bolo spomínané ignorovanie zápasu hráčmi s Kľušovom.

Mihok naznačil, že mecenáši v minulej sezóne zatiahli dianie sumou približne 9 500 eur (8 000 dal hlavný sponzor a zvyšok ďalší).

Vysvetlenie starostu

Starosta Kračúnoviec Dušan Majerník (mimochodom, predtým bol aj šéfom futbalu) sa nebránil rozhovoru na túto tému, vyrukoval s inými faktami a súvislosťami.

„Obecné zastupiteľstvo schválilo na činnosť telovýchovnej jednoty - pokiaľ si pamätám - sedemnásťtisíc eur. Dosiaľ sme poskytli necelých trinásťtisíc eur a zostáva nám doplatiť zvyšných štyritisíc. Lenže v uplynulých mesiacoch boli krátené podielové dane, neboli v takom rozsahu, ako sme plánovali a okrem toho nás čaká rekonštrukcia školskej kuchyne počas prázdnin a to nám prichodí zvládnuť z vlastných zdrojov. Momentálne preto dlžnú čiastku na účet telovýchovy môžeme poskytnúť približne v septembri. Máme pre futbal pochopenie a nejde o to, že nechceme pomôcť.“

Starosta potom vytiahol papiere a upresnil svoju informáciu o výške príspevku obce na chod futbalu do konca júna. Oznámil cifru 12 213,87 eur.

Podstatné však bude, aby sa zástupcovia športu a obce stretli čím skôr a vydiskutovali si niektoré sporné body, lebo takto vzniká dojem, že jeden chce a druhý nie, respektíve jeden si myslí, že robí v rámci možností maximum a ďalší to podľa neho neberie do úvahy.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.