Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Kozák vie prekvapiť. Vytiahne proti Macedóncom najmladšieho Slováka?

Kreatívny záložník Ondrej Duda by mohol pomôcť k prekonaniu macedónskej obrany. (Autor: SITA)
Pavol Spál|Publikované 11. jún 2015 o 20:57

Slovenského diváka si je ťažké získať, že sa to podarilo, je zásluha starších chlapcov, tvrdí Ondrej Duda. V kádri národného tímu futbalistov je najmladší, ale aj najžiadanejší.

SENEC. Špekulácie o tom - do akého veľkoklubu prestúpi, sa už stávajú podobne ošúchaným evergreenom, podobne ako v prípade Mareka Hamšíka.

Iba dvadsaťročný Ondrej Duda je zo svojej generácie azda najväčším talentom u nás. V poľskej lige, ktorá má čoraz väčšiu prestíž, sa vyšvihol na hviezdu.

Keď schádza z ihriska, fanúšikovia Legie Varšava vyspevujú jeho meno a spájajú ho s pesničkou Doo Dah od skupiny Cartoons.

„Keď dvadsaťtisíc ľudí kričí vaše meno - máte zimomriavky po celom tele,“ priznáva Duda.

Poliaci si nedávno zvolili prezidenta krajiny s rovnakým menom – stal sa ním Andrzej Duda. A tento moment ešte umocnil popularitu Slováka v Poľsku.

„Spomínal som im, že

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.