Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kozák sa ospravedlnil tým, ktorých urazil

Sportnet|Publikované 16. mar 2009 o 23:00

Futbalisti MFK nastúpili so štyrmi zmenami v základnej zostave oproti zápasu v Trnave. Mladíci sa skúsenejších hostí nezľakli.KOŠICE. Oproti

Futbalisti MFK nastúpili so štyrmi zmenami v základnej zostave oproti zápasu v Trnave. Mladíci sa skúsenejších hostí nezľakli.

KOŠICE. Oproti základnej jedenástke, ktorá nastúpila v Trnave, urobil kormidelník MFK Košice Ján Kozák pred stretnutím 21. kola futbalovej Corgoň ligy so Slovanom (0:0) štyri zmeny. Jednu vynútenú, keď vykartovaného ľavého obrancu Róberta Cicmana zaskočil Stanislav Smrek. V bránke dostal pred Gejzom Pulenom tentoraz prednosť Putnocký. V základnej zostave nenastúpili ani Lukáš Janič a Miroslav Viazanko. Naopak, od prvých minút boli na ihrisku Kamil Kuzma a Dávid Škutka.

Trojica na lavičke

Už pri pohľade na súpisku MFK sa dali vyčítať Kozákove taktické šachy, pretože na nej boli dvaja útočníci - Škutka s Novákom, no na druhej strane sa nedalo prehliadnuť, že všetci traja praví stredopoliari - Viazanko, Kolbas, Janič, ktorí prakticky za posledný rok na tento post nikoho nepustili, zostali sedieť len na lavičke. Paradoxne, všetci traja sa v II. polčase dostali na trávnik ako striedajúci hráči. Na pravý okraj zálohy sa posunul Novák, ktorí spolu s Milinkovičom (z ľavej strany) podporovali po krídlach hrotového Škutku. Tento variant sa o týždeň určite nezopakuje, lebo Novák bude povinne pauzovať pre štyri žlté karty.

Košičania si po dlhšom čase výborne počínali v defenzíve. Putnocký konečne zachytal, hoci pri odkopoch niekedy dal predýchať fanúšikom a výsledkom bola nula po veľmi dlhom čase. Presnejšie po šiestich ligových a jednom pohárovom zápase.

Slovan: +63 rokov

Tréner Kozák na pozápasovej tlačovke vytiahol ešte jeden zaujímavý moment: "Boli sme si vedomí sily súpera a chceli sme prekaziť jeho úspešnú sériu. Prvý polčas bol vyrovnaný, obe mužstvá mali šance. Po prestávke sme nedotiahli niekoľko sľubných šancí do gólu. Trochu to aj vyzeralo tak, že by sme mohli vyhrať tento zápas, no musíme rešpektovať súpera. Slovan má kvalitné, skúsené mužstvo, čo sa dnes potvrdilo. Som rád, že sme s poprednými slovenskými mužstvami - Trnavou a so Slovanom - odohrali vyrovnané partie. Treba zobrať do úvahy, že základná zostava Slovana bola o 63 rokov staršia, ako naša..." Veru tak žlto-modrá jedenástka nastúpila s vekovým priemerom 22,18 roka, belasá zasa s priemerom 27,91.

Biť nikoho nebudem

Pred týždňom po zápase v Trnave bol kormidelník MFK poriadne rozčúlený a bitkou sa vyhrážal rozhodcom i novinárom. V nedeľu už svoje slová vzal späť a na tlačovke novinárov minimálne zaskočil. Tentoraz pozitívne. "Po zápase v Trnave som niečo naznačil. Nemám nič proti hráčom, trénerom, mužstvám. Všetci chcú vyhrať a všetci zo všetkých síl bojujú o víťazstvo. Napokon to je cieľom športu. Chcel som poukázať na to, že rozhodcovská trojica v Trnave nebola v poriadku. Celý týždeň som od vás dostal - teraz nebudem hovoriť či zaslúžene, alebo nezaslúžene. Ja som sa na vás novinárov nikdy nehneval. Vy si robíte svoju prácu, ja svoju. Názorovo sa môžeme rozchádzať, ale toto, čo bolo po zápase v Trnave, bolo trochu prehnané. Či už z mojej strany, alebo možno aj z vašej. Touto cestou by som sa chcel všetkým ospravedlniť, ktorí sa cítite urazení. Futbalový život prináša často stres, nervozitu - biť vás však určite nebudem, na to sa nikdy neponížim. Tiež by som sa chcel prostredníctvom vás ospravedlniť aj svojim bývalým hráčom, funkcionárom súpera, ak som v minulosti niekomu niečo zlé urobil. Tiež sa chcem ospravedlniť rôznym komisiám SFZ a zvlášť rozhodcom. Hovorím to úprimne. Chcem uzatvoriť jednu svoju kapitolu. Mám 55 rokov a chcem byť iný. Hovorím to otvorene a chcem na to využiť vás všetkých. Budem sa snažiť zaradiť do väčšinového radu ľudí, ktorí budú poslušní a budú načúvať. Ďakujem pekne." Po týchto slovách sa tlačová beseda skončila.

Tak, ako po trnavskom extempore bol tréner MFK pred zápasom so Slovanom pod drobnohľadom všetkých, ktorí sa okolo futbalu točia, po týchto slovách bude pod dvojnásobným hľadáčikom. Košičanov čaká v nedeľu derby v Prešove.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.