Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kozák potvrdil, že dostal ponuku viesť reprezentáciu

(Autor: TASR)
SITA|Publikované 11. jún 2013 o 19:12

O osude trénerov Hippa a Grigu by sa malo rozhodnúť na štvrtkovom zasadnutí výkonného výboru SFZ.

Agentúrne spravodajstvo sme doplnili autorským článkom denníka SME.

BRATISLAVA. Košický tréner Ján Kozák v utorok večer potvrdil, že hovoril s prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom o možnosti prevziať reprezentačné mužstvo.

„Šéf zväzu ma oslovil s ponukou trénovať tím Slovenska. Moja odpoveď znela, že by som ju prijal. Reprezentácia bola u mňa vždy na prvom mieste,“ povedal Kozák.

„Ale o detailoch sme sa nerozprávali, keďže súčasní tréneri Stanislav Griga a Michal Hipp sú stále pod zmluvou.“

Šéf zväzu bol v utorok na mobilnom telefóne nedostupný. Vo štvrtok zasadne mimoriadny výkonný výbor SFZ, ktorý rozhodne o osude trénerov Grigu a Hippa.

Po remíze Slovenska na pôde Lichtenštajnska (1:1) v piatkovom zápase kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2014 do Brazílie sa na reprezentačný tím zniesla veľká kritika a jedným východiskom by mohla byť aj výmena trénerov.

Podľa informácií denníka Pravda sa Kováčik s Kozákom už dohodli na spolupráci, "tento fakt však nik z kompetentných nepotvrdil a do štvrtka akiste ani nepotvrdí," píše Pravda. "Výkonný výbor musí najprv formálne uzavrieť doterajšiu etapu. Obaja súčasní tréneri Stanislav Griga a Michal Hipp by mali mať v zmluvách aj klauzulu o mesačnej výpovedi, takže s predčasným rozchodom by nemali nastať nijaké finančno-právne komplikácie."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články