Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Kozák nepopiera, že počas kariéry spravil mnoho hlúpostí

Ján Kozák. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 30. máj 2014 o 09:58

Futbal je o emóciách a ja som sa vždy preň dokázal poriadne zapáliť," tvrdí tréner futbalovej reprezentácie Ján Kozák.

BRATISLAVA. O Ružomberku svojho času povedal, že je "jedna dedina", jeho vtedajšiemu trénerovi Přemyslovi Bičovskému odporučil, aby "nešušlal, lebo mu nerozumieť, aby sa naučil po slovensky", v Trenčíne sa zlostil, či s Košicami "nemôžu uhrať bod, či sú ovečky, ktoré treba len nakopať a poslať na východ", na adresu Ľuboša Micheľa vyhlásil, že bol "jediný rozhodca na majstrovstvách sveta, ktorý pískal tendenčne v prospech Nemecka" -

Ján Kozák nezahmlieva, že odkedy sa v 90. rokoch vydal v kluboch na východe Slovenska na dráhu futbalového trénera, mnohokrát úradovala jeho vznetlivá povaha.

"Je pravda, že počas trénerskej kariéry som porobil dosť hlúpostí, to naozaj uznávam. Futbal je však o emóciách a ja som sa vždy preň dokázal poriadne zapáliť. Keď vaši zverenci vidia, že všetko naozaj mimoriadne prežívate, myslím si, že aj ich to dokáže správne namotivovať. A to bolo a stále je podstatou mojej práce. Ako som už povedal, uznávam, že niekedy som prestrelil," vyjadril sa podľa corgonliga.sk 60-ročný tréner slovenskej reprezentácie

V trénerskom fachu je rodák z Matejoviec nad Hornádom je spojený predovšetkým s Košicami - najprv viedol Lokomotívu, neskôr 1. FC, ktorý potom zmenil názov na MFK. Medzitým krátkodobo pôsobil aj ako šéf realizačného tímu MFK Zemplín Michalovce a Steel Trans Ličartovce.

Kouč seniorského výberu SR sa stal v júli 2013. Ján Kozák aj z neznámych futbalistov dokázal vychovať vynikajúcich hráčov. Búrlivé črty významne skrotil ako lodivod slovenskej reprezentácie a pôsobí absolútne profesionálne.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.