Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Kozák ho sledoval už v zime. Tesáka čaká v tridsiatke premiéra

Lukáš Tesák. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 10. jún 2015 o 14:27

Obranca Lukáš Tesák je prvý raz v nominácii futbalovej reprezentácie. Verí, že po nedeli bude platiť zápisné.

SENEC. Na premiérovú pozvánku do slovenskej futbalovej reprezentácie si musel počkať až do svojej tridsiatky. Obranca Lukáš Tesák aj po zužovaní nominácie, ktoré nasledovalo po päťdňovom prípravnom kempe, dostal dôveru od trénera Jána Kozáka a nechýba v kádri na nedeľňajší zápas kvalifikácie EURO 2016 proti Macedónsku.

"Z pozvánky som mal veľkú radosť, ale žiadne bujaré oslavy sa nekonali, neskákal som meter dvadsať. Skôr som si predstavil celú tú tvrdú drinu, ktorú som za tie roky absolvoval. Zatiaľ nie je čo oslavovať. Samozrejme, že sa teším, ale táto pozvánka ma zaväzuje k ďalším kvalitným výkonom," povedal obranca ruského Arsenalu Tula.

Chce platiť zápisné

Spoluhráči z národného tímu ho prijali bez problémov, k uvoľnenej nálade prispela výraznou mierou aj doterajšia púť Slovákov v kvalifikácii, s plným počtom 15 bodov sú lídrami C-skupiny.

"Cítim sa výborne, veľa chalanov poznám a tiež trénerov. Viem, že sa boli na mňa boli pozrieť už v zime," poznamenal Tesák.

"Zatiaľ som nemusel platiť žiadne zápisné, ale viem, že za prvý štart na to sú nejaké tabuľky. Dúfam, že ma táto príjemná povinnosť po nedeli čaká," dodal bývalý hráč Dubnice, Žiliny, Rimavskej Soboty, Senice, Prešova, Zorje Luhansk a Torpeda Moskva.

V Žiline býva

Do národného tímu prichádza Tesák vo veku 30 rokov vo chvíli, keď je Slovensko spolu s Anglickom jediným tímom, ktorý v doterajšom priebehu kvalifikácie nestratil ani bod.

"Všetci vidia, že futbal na Slovensku je opäť populárny. Všetko je to o tvrdej robote. Teším sa, že chalani prvých päť zápasov zvládli vynikajúco. Bol by som rád, keby som k ďalším dobrým výsledkom aj ja prispel nejakou minútkou," želá si Tesák.

"Teším sa na zápas s Macedónskom, bude sa hrať v Žiline, kde po pôsobení v MŠK už sedem rokov bývam. Macedónci nám v prvom zápase narobili po zmene strán problémy, možno aj vinou toho, že sme sa príliš stiahli. Každý zápas je ťažký, ale ja tvrdím, že je to v hlavách. Aký si ho urobíme, taký ho budeme mať," doplnil.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.