Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Kozák bude proti Česku skúšať nové veci, ale aj tak chce vyhrať

Ján Kozák. (Autor: SITA)
SITA|Publikované 30. mar 2015 o 15:55

Zostavu nosím v hlave, ale nechcem hovoriť dopredu niečo, čo potom nebude, hovorí tréner slovenskej futbalovej reprezentácie.

ŽILINA. Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák tvrdí, že prioritou bol pre neho kvalifikačný úspech nad Luxemburskom, v príprave proti Česku však rozhodne nechce prehrať.

"Každý zápas je veľmi dôležitý, aj prípravný, lebo ich je málo. Stretnutia medzi Slovenskom a Českom majú vždy nádych rivality, ale hráči sú profesionáli a vedia rozlíšiť dovolené od nedovoleného. Teším sa na zápas. Je to športové chcieť vyhrať," vyhlásil Kozák.

Kucku a Šventa trápia zranenia

V porovnaní so zvládnutým piatkovým súbojom s Luxemburskom (3:0) bude v utorok reprezentácii chýbať pre potreby klubu uvoľnený Miroslav Stoch. Kozák priznal aj zdravotné problémy u Juraja Kucku a Dušana Šventa.

Chce preto dať väčší priestor mladým hráčom. O menách hovoriť nechcel, ale napokon pripustil, že hráči z českej ligy Patrik Hrošovský a Ján Greguš zrejme dostanú príležitosť.

Zostavu nosí v hlave

"Uvidíme po večernom tréningu. Zostavu nosím v hlave, ale nechcem hovoriť dopredu niečo, čo potom nebude. Potrebujem si aj nejaké veci vyskúšať, ale mužstvo by malo byť dostatočne silné na to, aby to bol kvalitný zápas a mali sme divákom čo ponúknuť," uviedol kouč.

Prípravný súboj Slovensko - Česko má začiatok v utorok o 20.30. Slováci sa budú snažiť zmierniť nepriaznivú bilanciu. Od rozdelenia Československa v roku 1993 sa reprezentačné tímy týchto dvoch krajín stretli dosiaľ deväťkrát. Slovási pri celkovom skóre 9:21 vyhrali dva súboje, dva razy remizovali a päťkrát prehrali.

Vrba závidí Slovákom

Tréner českej reprezentácie Pavel Vrba zažil v Žiline úspešné pôsobenie, v sezóne 2006/2007 získal majstrovský titul a jeho tím si následne zahral v predkole Ligy majstrov.

"Zažil som tu úžasné obdobie. Závidím Slovákom, že dokážu vypredať štadión v kvalifikácii, nám sa to zatiaľ nepodarilo," povedal Vrba.

Ani on rovnako ako Kozák neprezradil zostavu na utorkový zápas. "Bude v nej výrazne viac zmien. Chcem si pozrieť futbalistov, ktorí nedostávajú príležitosť a čakajú na ňu," vysvetlil.

Vychoval hráčov pre Kozáka

Kozák predtým na tlačovej konferencii vtipkoval, že práve Slovensko vyučilo Pavla Vrbu na kvalitného trénera. "Súhlasím s Jánom Kozákom, vážim si roky, ktoré som tu strávil. Som rád, že niekoľko hráčov, ktorých má dnes on v tíme, som v minulosti trénoval," kontroval s úsmevom Vrba.

Kapitánom českého tímu bude obranca Marek Suchý. "Slovensko má teraz výborný tím. Hráči zo základnej zostavy hrajú v špičkových kluboch, majú kvalitu. Bude to pre nás dobrá previerka," poznamenal Suchý.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.