Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Koyša teší, že dostáva veľa priestoru

Gólová radosť. Koyš sa teší po zásahu Fabiana. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 8. jan 2016 o 00:00

Popradskí hokejisti z ostatných deviatich stretnutí vyšli bodovo naprázdno iba v jedinom prípade a vybojovali až sedem víťazstiev.

Popradskí hokejisti sú vo forme. Z ostatných deviatich stretnutí vyšli bodovo naprázdno iba v jedinom prípade a vybojovali až sedem víťazstiev. To najvyššie z nich v stredu na domácom ľade, na ktorom deklasovali Martin 5:1.

POPRAD. Už úvodnú tretinu vyhrali kamzíci 2:0 a celý priebeh duelu mali pod kontrolou. O to prekvapujúcejší je pohľad do štatistík.

Vo všetkých troch tretinách boli strelecky aktívnejší hostia z Turca, ktorí vyhrali zápas pomerom striel na bránu 35:27. Nič im to však nebolo platné, do streleckej listiny sa zapísali až v 56. minúte za pre nich beznádejného stavu 0:5.

„Myslím si, že konečný výsledok je dosť klamlivý. Hra nebola úplne v našej réžii. Dávali sme góly, súper nie, podržal nás brankár. Rozhodlo to, že sme využili šance, ktoré sme mali,“ povedal útočník HK Poprad Patrik Koyš, ktorý prišiel do Popradu na hosťovanie do 15. februára z Trenčína.

Koyš: Je tu super partia

Po troch zápasoch bez bodového zápisu sa dočkal 20-ročný krídelník v popradskom drese gólu i asistencie. Ten zdedil s číslom 22 po najlepšom strelcovi kamzíkov Lukášovi Hvilovi, ktorý odišiel do Banskej Bystrice.

„Dlho som sa nevedel presadiť, trápil som sa strelecky, preto mi tento gól chutí vynikajúco. Dúfam, že to teraz pôjde lepšie. V Poprade sa cítim výborne, je tu super partia, hráme srdcom. V Dukle som za posledný mesiac a pol toho veľa nenahral. Som rád, že som tu a mám priestor na ľade,“ poznamenal rýchlonohý útočník, ktorého v zápase proti Martinu zaradili tréneri do prvej formácie k Bartečkovi a Heizerovi.

Teší sa na Trenčín

Dnes sa predstavia Podtatranci v domácom súboji so Zvolenom. V nedeľu hrajú opäť pred svojimi fanúšikmi, keď privítajú Duklu Trenčín. Hlavne na tento duel sa Koyš teší, keďže pod Tatry prišiel na hosťovanie práve spod hradu Matúša Čáka.

„Určite je to motivácia navyše. Chcel by som streliť nejaký gól, teším sa na to. Ešte predtým nás ale čaká Zvolen. Je to silný súper, no myslím si, že môžeme poraziť každého. Vyhrali sme v Nitre, doma sme trápili vo vyrovnanom zápase Košice,“ dodal Koyš.

Súvisiace články