Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Kövér svojich bývalých "pozdravil"

Sportnet|Publikované 6. dec 2005 o 00:00

Košice Liptovský Mikuláš zastavil rozlet košických hokejistov, zdolal ich 2:1. Na lavičke Liptákov šéfuje v minulosti aj v Košiciach pôsobiaci Ján

Faith. V bránke Mikuláša nastúpil po prvý raz proti HC Martin Falter, ktorý v minulej sezóne odišiel na hosťovanie na stredné Slovensko. V obrane domácich nastúpil aj košický odchovanec Marcel Šterbák, ktorý prihrával na víťazný gól. Pri prvom góle Liptákov zase asistoval ďalší Košičan Gabriel Kövér.

"Puk som prebral na našej modrej čiare. Natlačil som sa do pásma Košičanov a prihral voľnému Pohankovi. Bola to klasická situácia dvaja na jedného, ktorá sa našťastie pre nás skončila gólom," potešilo Gabiho, že svojich bývalých "pozdravil" takýmto spôsobom. Zatiaľ v novom pôsobisku po odchode z maďarského Székeseherváru odohral osem stretnutí. Na konte má tri asistencie. Tá nedeľňajšia ho hriala dvojnásobne. "Klamal by som, keby som nepriznal, že som nevnímal proti komu nastupujem. Veď v Košiciach som vyrastal, hral dlhé roky. Prial som si, aby sme tento zápas vyhrali."

Košičania po piatich stretnutiach prehrali, ich posledný súper bodoval naplno po šiestich kolách. "Vedeli sme, že po piatich víťazstvách nás čaká rozbehnutý súper a rovnako sme vedeli, že už musíme bodovať. Zamerali sme sa na bránenie stredného pásma a vyrážali do brejkov, stratégia nám vyšla."

Či bolo víťazstvo spravodlivé, to si Kövér povedať netrúfol. "Ťažko je to posúdiť. V niektorých okamihoch mali hostia hernú prevahu. Lenže my sme dobre bránili. A čo je dôležité, celý tím bojoval."

Gabriel je na strednom Slovensku len krátko, ale nesťažuje sa. "Chlapci ma prijali dobre. Som spokojný a budem ešte viac, ak nám budú pribúdať body," dodal krídelník, ktorý hráva vo štvrtej útočnej formácii HK 32.

Súvisiace články