Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Kovaříková: Dôvodom na spokojnosť aj vyrovnaná partia

Sportnet|21. dec 2004 o 00:00

Košice - Dnes skoro ráno odletela výprava basketbalového klubu Delta I.C.P. Košice do Prahy. Pravidelnou linkou sa potom hráčky nášho majstra presunú

do Paríža a odtiaľ autobusom do Bourges. Francúzsky klub Bourges Basket je po šiestich kolách Európskej ligy lídrom B - skupiny a práve s ním vstúpia Košičanky do druhej polovice bojov v skupine. Stredajšieho súpera už poznajú, v Eurolige s ním zažili premiéru. V starej športovej hale vyhral francúzsky klub 79:67. Trojnásobný víťaz najprestížnejšej klubovej súťaže prehral zatiaľ len raz, rovnako ako Dinamo Moskva a Pécs. Ak by zakopol na domácej palubovke proti slovenskému majstrovi, bolo by to najväčšie prekvapenie B - skupiny.

"Pokúsime sa vyhrať," sebavedomo prehodila česká legionárka v službách Delty Jana Kovaříková a jedným dychom dodala: "Hoci ide o veľmi kvalitného súpera, dá sa s ním hrať. A keď už nie víťazná partia, tak aspoň vyrovnaná. Aj taká by bola dôvodom na spokojnosť."

V prvom vzájomnom stretnutí sa žlto - modré presvedčili, že jeden z európskych veľkoklubov môžu potrápiť, no len pri patrične koncentrovanom a sebavedomom výkone. Lebo akonáhle mu dali najavo bezradnosť, celkom strácali pôdu pod nohami. Proti špičke sa dlhšie hluché pasáže nenosia..."Pokúsime sa hrať naplno celý zápas. Dúfam, že konečne to odohráme bez slabej štvrtiny. Stačí sa na pár minút odmlčať a hneď je z toho väčšie bodové manko. Už sme to zažili viackrát. Len na chvíľu vypneme a potom sa ten náskok súpera ťažko doháňa. Proti Bourges to bolo presne o tom. Prehrávali sme takmer o 30 bodov a závere to len sťahovali. Tie výpadky to je naša asi najväčšia slabina," nezakrýva si Jana oči pred realitou.

Bourges v Košiciach potvrdil, že má dostatočný potenciál aj na lavičke. V jeho tíme je päť legionárok zo štyroch krajín. Káder je už na prvý pohľad vyvážený. "Vyslovenú slabinu u nich nenájdete. Vedia spraviť rýchly protiútok, o čom sme už presvedčili. Dokážu hru spomaliť, kontrolovať vývoj. Majú tam vysoké krídla, dobrú rozohrávku, silné sú aj pod košom. A to nás v prvom stretnutí ešte možno podcenili. Teraz už vedia čo na nás platí, tak si isto budú dávať pozor."

Termín zajtrajšieho stretnutia delťáčkam veľmi nevonia. No už dávno sa pripravovali na to, že hrať sa bude aj dva dni pred Vianocami. "Isteže by sme si vedeli predstaviť, že by sa hralo o deň - dva skôr. Ale mne to zase nejako zvlášť neprekáža. Do štedrej večere som hádam doma," zasmiala sa Kovaříková, ktorá cestou späť vo štvrtok letí len do Prahy odtiaľ sa potom presunie k rodičom do Brna. Priamo z Paríža prezmenu odietajú do Spojených štátov Američanky Smithová a Slaughterová. Aj oni strávia sviatky s najbližšími.

Kovaříková si zatiaľ s Euroligou veľmi nepotykala. Najviac minút odohrala vo Valencii - 19, kde sa zrodil aj jej strelecký rekord - 8 bodov. No trebárs proti Aténam strávila na ihrisku len sedem minút a dala jediný bod. A keďže Timková je momentálne zranená je možné, že viac priestoru sa ujde spomínanej Češka. "Netrúfam si nič predpovedať. Nechcem to nijako komentovať," nenechala sa presvedčiť 25ročná krídelníčka.

Súvisiace články